بازسازی ساختمان + هزینه و مراحل بازسازی

بازسازی ساختمان

ممکن است بازسازی ساختمان یا منزل را شرایط سختی قبول کنید، اما به این فکر کنید که بعد از بازسازی آپارتمان، یک خانه جدید خواهید داشت. هزینه بازسازی ساختمان نسبت به موارد دیگر شاید مقرون به صرفه تر باشد.

بازسازی منزل یکی از خدماتی است که در هلدینگ ساختمانی سپنتا به صورت تخصصی صورت می گیرد و ما قصد داریم روند بازسازی ساختمان و هزینه های مربوط به طراحی و ساخت مجدد منزل و ساختمان های قدیمی را با شما در میان بگذاریم.

هلدینگ ساختمانی سپنتا، خدمات بازسازی ساختمان در تهران را برای تمام پروژه های عمرانی از منزل مسکونی گرفته تا آپارتمان ها و ساختمان های تجاری بزرگ و منازل قدیمی انجام می دهد. برای مشاوره با کارشناسان ما، تماس بگیرید.

call to action

بازسازی ساختمان به کلیه اقدامی گفته میشود که در طی آن ساختمان ها و منازل قدیمی و حتی آثار باستانی قدیمی مجدد طراحی و ساخته میشوند تا دوام و پایداری آنها با گذشت زمان از بین نرود، به عبارتی میتوان گفت برای ساختمان ها و سازه های بزرگ و ارزشمند بازسازی کردن یک امر حیاتی است. جالب است بدانید امروزه بازسازي ساختمان در سراسر دنیای عملی کاملا شناخته شده میباشد.

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در بیشتر موارد روند مشخصی دارد که با پیروی از آنها میتوانید پروژه بازسازی ساختمان خود را به خوبی پیگیری کنید؛ متداول ترین مراحل در فرایند بازسازی ساختمان را به صورت زیر می توان اولویت بندی کرد:

1. انتخاب نوع و میزان بازسازی: تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید بازسازی جزئی (تغییر دکوراسیون) یا کلی (تغییر ساختاری) انجام دهید.

2. مشاوره با متخصصان فعال در این زمینه: مشورت با مهندسان معمار و سازه برای بررسی وضعیت بنا و ارائه راهکار

3. انتخاب پیمانکار ماهر: انتخاب پیمانکاری که با نیازها و بودجه شما مطابقت داشته باشد که البته هلدینگ سپنتا دارای پیمانکارهای متخصص در این زمینه است.

4. برآورد هزینه ها: در نظر گرفتن هزینه های جانبی مانند مجوزها، مصالح و … که پیگیری این موارد توسط مجموعه سپنتا انجام میگیرد.

5. طراحی و پردازش ایده: بررسی و نهایی کردن طرح ها با توجه به سلیقه و نیاز شما

6. اخذ مجوز: انجام اقدامات قانونی و اداری مربوط به اخذ مجوز


7. برنامه ریزی برای بازسازی خانه: هماهنگی با پیمانکار برای شروع و اتمام پروژه در موعد مقر


8. تخریب: حذف و تخریب بخش های فرسوده و قدیمی بنا طبق طرح و
حمل و تخلیه نخاله های ساختمانی به محل مناسب.
و در نهایت آماده سازی فضا برای شروع عملیات ساختمانی جدی

9. آغاز بازسازی: شروع عملیات ساختمانی و اجرای طرح نهایی

عکس بازسازی ساختمان

بازسازی خانه

یکی از دلایل اصلی بازسازی آپارتمان افزایش استحکام و پایداری ساختمان است تا ساختمان بتواند در برابر حوادث طبیعی  مانند سیل ، زلزله و …مقاوت بالایی داشته باشد.

دلایل بازسازی آپارتمان 

موضوعی که اخیرا به ان بیشتر توجه می شود استفاده درست از فضای منزل است ، در بسیاری از نقشه های منازل قدیمی به علت ، اهمیت ندادن به فضای بازتر و کاربردی تر ، فضای پرت یا بلااستفاده در نمای داخلی ساختمان بالا است که با تدابیر درست می توان ، باعث استفاده صحیح تر از فضای داخلی ساختمان و چشم اندازی زیباتر در ساختمان شد.

دلیلی که امروز بیشتر باعث بازسازی ساختمان می شود، تمایل به مدرن کردن سبک ساختمان و همراه شدن با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی است.

هزینه بازسازی در تهران 

برآورد هزینه بازسازی ساختمان و قیمت بازسازی ساختمان، به موارد مختلفی بستگی دارد و از اولین اقداماتی است که قبل از انجام هر کار باید محاسبه گردد، محاسبه هزینه های بازسازی، به ما کمک می کند تا بهتر بتوانیم متریال های مورد نظر خود را انتخاب و پیاده سازی کنیم.

خدمات بازسازی ساختمان

خدمات بازسازی ساختمان شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها می شود که به منظور بهبود ظاهر، ایمنی و عملکرد یک ساختمان انجام می شود. این خدمات می تواند شامل موارد زیر باشد:

تعمیرات اساسی: تعمیر یا تعویض عناصر ساختاری ساختمان، مانند تیرها، ستون ها و دیوارها.
بازسازی نما: ترمیم یا تعویض روکش بیرونی ساختمان، مانند آجر، سنگ یا سرامیک.
بازسازی داخلی: تغییر دکوراسیون داخلی ساختمان، مانند کفپوش، کابینت، کاشی و سرامیک.
بهسازی انرژی: بهبود عایق کاری و تهویه ساختمان برای کاهش مصرف انرژی.
افزایش فضای مفید: تغییر ساختار ساختمان برای ایجاد فضای بیشتر، مانند ایجاد اتاق جدید یا بازسازی زیرزمین.

نکات مهم در بازسازی ساختمان

مشخص است که برای بازسازی ساختمان با توجه به اینکه ساختمان چقدر عمر دارد و یا اینکه بازسازی شامل چه بخش هایی است (بخش های در معرض دید، تجهیزات، بخشهای اصلی و مرتبط به بنای ساختمان) تفاوت های بسیاری وجود دارد و هر یک در طی مراحل مشخصی، قابل انجام است.

چک لیست بازسازی ساختمان

 در حالت کلی چون برای بازسازی در بخش های بیشتر در معرض دید و تجهیزات آن حساسیت بالایی داشته و البته مربوط به سلیقه کارفرما می شود، مواردی را که باید در مراحل بازسازی ساختمان به آن دقت داشت را بررسی می کنیم:

 1. در نظر گرفتن سیم کشی برق
 2. در نظر گرفتن لوله کشی
 3. در نظر گرفتن عایق کاری ساختمان
 4. باز سازی دیوارها وترک های روی دیوار ها ، شکاف ها موجود در الوارها و قاب های زنگ زده فولادی مخصوصا در بازسازی اتاق خواب
 5. بازسازی آشپزخانه قدیمی بخصوص اشپزخانه های بالای 30 سال قدمت(تعویض کابینت ها یا نوسازی، بازسازی کف آشپزخانه و تغییر کفپوش، تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه، طراحی یک کانتر جدید برای ورود به آشپزخانه، اجرای دکوراسیون جزیره ای در آشپزخانه، درب های کابینت، )
 6. بهبود فضای داخلی ساختمان
 7. در نظ گرفتن نو ر طبیعی ساختمان
 8. در نظر گرفتن ساختار کلاسیک ساختمان
 9. باز سازی کف مخصوصا در بازسازی سالن پذیرایی

بازسازی نمای ساختمان

اگر در بازسازی ساختمان خود نمای بیرونی ساختمان هم برای شما اهمیت دارد قبل از پرداختن به نمای داخلی با پیمانکار ساختمان خود مشورت کنید .بازسازی ساختمان در نمای بیرونی، شامل بررسی سقف و ستون ها باشد. قبل از گچ کاری و طرح دادن و کار روی زیبایی سقف و ستون ها لازم است. سقف و ستون های ساختمان مورد بازسازی قرار گیرد، ستون های فلزی ساختمان باید در صورت نیاز مقاوم سازی شوند، ترک های ریز و درشت سقف بخش های مختلف ساختمان بررسی و عیب یابی شوند.

call to action

پس از انجام بازسازی نمای بیرونی هر آنچه که در مورد بازسازی صورت می پذیرد مربوط به تجهیزات و قسمت های در معرض دید است و بستگی به سلیقه شخصی کارفرما دارد. انتخاب لوازم و تجهیزات و طراحی دکوراسیون داخلی خاص منزل روی زیبایی و چشم نوازی ساختمان تاثیر بسزایی دارد، که بهتر است با توجه به تم و رنگ های استفاده شده در ساختمان تهیه شود.

 

برآورد هزینه باسازی ساختمان

برای آن که نرخ دقیق تری از هزینه بازسازی داشته باشید، ۱۰ الی ۱۵ درصد به هزینه برآورد شده خود اضافه کنید. دقیق‌ترین تخمینی كه برای یك پروژه زده می‌شود بر اساس متر مربع است؛ در این روش یک بازه هزینه به شما داده میشود و نوع مصالح و کیفیت آن، میزان سختی کار، این بازه را می تواند تا حدودی تغییر دهد.

 

 

call to action

بازسازی ساختمان در تهران

با توجه به هزینه و بودجه تعیین شده از طرف کارفرما، جهت بازسازی، تصمیم گرفته می شود که چه بخش هایی از ساختمان تغییر کند و از چه طرح هایی برای بازسازی منزل استفاده شود. در این مسیر قطعا مشورت با افراد متخصص و کاردان در حیطه ی بازسازی ساختمان می تواند به گرفتن بهترین تصمیم کمک کند. انتخاب یک پیمانکار بازسازی خوب می تواند با تخمین درست بودجه ی بازسازی و در نظر گرفتن هزینه های احتمالی دیگر به شما کمک کند.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

در نظر داشته باشید ممکن است، شرایط بازسازی در تهران در هر منطقه متفاوت باشد. فراموش نکنید که یکی از ضروری ترین کارهایی که باید در روند بازسازی منزل تهران انجام دهید اخذ مجوزهای لازم از شهرداری می باشد. در مواردی حتی برخی تغییرات داخلی در ساختمان هم به اخذ مجوز از شهرداری نیاز دارد. پس در لیست هزینه های بازسازی خانه در تهران، علاوه بر هزینه های ساختمان و پیمانکار ساختمان ، هزینه های کسب مجوزهای لازم از شهرداری را نیز در نظر بگیرید.

 

لیست بهترین پیمانکاران بازسازی تهران

شرکت های پیمانکار بازسازی ساختمان زیادی در سطح شهر تهران وجود دارد که خدمات بازسازی و تعمیرات منازل مسکونی قدیمی، آپارتمان و به طورکلی بناها را انجام میدهند که در ادامه مهم ترین های آنها را برای شما لیست کرده ایم:

 • گروه پیمانکاری نیارش
 • گروه فنی مهندسی آبشار
 • هلدینگ ساختمانی سپنتا
 • گروه پیمان کاری خوشبخت 
 • گلچین سازه سرناوه
 • مهندسی بازرگانی پکتا

 


نمونه قرارداد بازسازی ساختمان

این قرارداد جهت انجام کلیه عملیات بازسازی ساختمان و نوسازی یک واحد مسکونی،اداری یا تجاری بوسیله پیمانکار می باشد که در آن تهیه کلیه مصالح و لوازم مربوطه جهت انجام موضوع قرارداد بر عهده پیمانکار بوده و کارفرما هیچگونه مسئولیت دیگری بر عهده ندارد.

هزینه ای حدودی آن از 40، 50 میلیون تومان به بالا می باشد. هزینه بازسازی به عوامل مختلفی مانند متراژ، مصالح مورد استفاده و… بستگی دارد. 

تخریب و آواربرداری یکی از پر هزینه ترین بخش هاست. تخریب و بازسازی دیوارها و همچنین فونداسیون اگر نیاز به تعمیر یا جایگزینی داشته باشد، هزینه زیادی در بر می گیرد.

بازسازی جزئی می‌تواند چند هفته تا چند ماه طول بکشد، اما بازسازی کلی می‌تواند چند ماه تا یک سال یا بیشتر طول بکشد.

مدت زمان بازسازی نیز به عوامل مختلفی مانند مقیاس پروژه، نوع بازسازی و تعداد افراد مشغول به کار بستگی دارد.

 

ارتباط با هلدینگ سپنتا

برای ارتباط با هلدینگ سپنتا مجری پروژه های ساختمانی از طریق شماره تماس زیر و قسمت درخواست مشاوره اقدام کنید.

3 پاسخ

 1. مرسی از مقاله جامع اتون. فقط لیست هزینه بازسازی ساختمان به روز نیست لطفا آپدیت شود.

  1. سلام. مرسی از توجهتون. بله حتما در آپدیت های بعدی لحاظ می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents