بازسازی سالن پذیرایی

بازسازی-سالن-پذیرایی

خانه مکانی است که نه تنها در آن زندگی می‌کنید، بلکه احساس راحتی و تعلق دارید. خانه، جایی است که فرد بیشتر احساس می‌کند شبیه خودش است اما گاهی بعضی نواحی آن نیاز به بازسازی کلی یا جزئی دارد. بازسازی سالن پذیرایی یکی از مواردی است که در اغلب اوقات ممکن است به دلیل تنوع سلایق یا انتخاب‌ها ایجاد سردرگمی کند. برای بازسازی پذیرایی و نشیمن باید ببینید کدام نیازها، سلایق یا ترجیحات‌تان در طی سالیان متمادی تغییر کرده است و بر همان اساس وارد عمل شوید و به بازسازی بپردازید.

بنابراین، اگر اتاق پذیرایی یا نشیمنی دارید که آن را دوست دارید، می‌توانید برای بازسازی ساختمان به طور بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر با همکاران ما در هلدینگ سپنتا تماس بگیرید. ما در این مقاله قصد داریم تا تمام جزئیات مرتبط با بازسازی اتاق پذیرایی و نشیمن را در اختیار شما قرار دهیم.

call to action

اهمیت بازسازی سالن پذیرایی

بازسازی سالن پذیرایی (Renovation of the reception hall at home) به زیبایی خانه می‌افزاید و منجر به بهبود آسایش و لذت بیشتر مهمانان می‌شود. همچنین ارزش کلی ملک را افزایش و هزینه‌های خدمات و تعمیرات را کاهش می‌دهد. مشکلات برق، لوله‌کشی، نشتی از پشت‌بام یا هرگونه نقص در حین بازسازی مورد توجه قرار گرفته و تعمیر می‌شود و باعث بهبود ایمنی خواهد شد. توجه داشته‌باشید اولین و مهم‌ترین گام در بازسازی پذیرایی و نشیمن تعیین بودجه است. هنگامی که در مورد بودجه تصمیم گرفتید، می‌توانید بر اساس آن یک برنامه عالی ترسیم کنید.

8 نکته مهم در بازسازی پذیرایی و اتاق نشیمن

معمولا اتاق نشیمن و پذیرایی اولین مکان‌هایی هستند که در بازسازی خانه مورد توجه قرار می‌گیرند اما بازسازی به همان اندازه که هیجان‌انگیز است، می‌تواند طاقت‌فرسا نیز باشد. از کجا باید شروع کرد؟ چقدر می‌توان خرج کرد؟ و چه پیمانکارانی را باید انتخاب کنید؟ در ادامه به توضیح نکاتی برای بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن خواهیم پرداخت.

بازسازی سالن پذیرایی

 • تحقیق و برنامه‌ریزی: بازسازی‌های موفق نیاز به برنامه‌ریزی دقیق و تحقیقات عمیق دارند. بنابراین، عجله نکنید و قبل از شروع کمی برای برنامه‌ریزی وقت بگذارید تا بعد از اتمام بازسازی پشیمان نشوید.
 • سبک زندگی خود را در نظر بگیرید: با تصور این‌که چه نوع فضایی برای خود، خانواده و مهمانان‌تان می‌خواهید، شروع کنید. سبک زندگی فرد بر طراحی و هزینه‌های بازسازی پذیرایی و نشیمن تأثیر می‌گذارد. عاقلانه است که به برنامه‌های بلندمدت خود مانند بچه‌دار شدن نیز فکر کنید و اگر با افراد مسن زندگی می‌کنید، فضا را به گونه‌ای طراحی کنید که برای آن‌ها نیز امن و راحت باشد.
 • نیازهای خود را تعیین کنید: برخی از افراد به‌دلیل این‌که فضای بزرگ‌تری می‌خواهند، شروع به بازسازی اتاق پذیرایی یا نشیمن می‌کنند و برخی دیگر برای به روز بودن و تغییر مد! یک راه عالی برای تشخیص این‌که چه چیزی برای شما مفید است، فکر کردن به نحوه زندگی‌تان است.
 • یک نقطه کانونی ایجاد کنید: زیبایی‌شناسی در فضای پذیرایی و نشیمن بسیار مهم است. به یاد داشته‌باشید طرحی که انتخاب می‌کنید، گویای شخصیت و حس هنری شما است. اگر نقطه کانونی، آینه‌های قدیمی، گچبری‌های برجسته، طرح‌های معماری، یک اثر هنری اصیل یا قفسه کتاب زیبا باشد به معنای علایق و روحیات هنری شما است. اما اگر تماشای تلویزیون، چیزی است که برای شما مهم است، بهتر است آن را با یک شومینه یا حتی دیوار، در مرکز توجه قرار دهید و مبلمان را در اطراف آن بچینید.
 • کفپوش را از یاد نبرید: یک کفپوش بادوام و زیبا همان چیزی است که نتیجه بازسازی پذیرایی و نشیمن را موفق می‌کند، چون نقش اساسی در کنار هم قرار دادن تمام عناصر دکور دارد. صاحبان خانه همچنین باید در نظر داشته‌باشند که کفپوش آن‌ها چه تأثیری بر جذابیت و مبلمان اتاق خواهد داشت.
 • انتخاب پالت رنگ: طراحان توصیه می‌کنند که رنگ‌های خنثی مانند بژ، عاجی، صورتی مایل به قرمز و خاکستری برای اتاق نشیمن و پذیرایی، بهترین رنگ‌ها هستند. این رنگ‌ها امکان افزودن عناصر جسورانه و برجسته کردن مبلمان و بافت را فراهم می‌کنند و برای هر سبک طراحی، چه مدرن و چه سنتی مناسب هستند.

انتخاب بهترین رنگ خانه

 • در طرح خود تجدیدنظر کنید: گاهی اوقات، فضای اتاق فقط به یک چیدمان جدید نیاز دارد. با جابه‌جایی مبلمان یا انتقال محل نشستن به اتاقی دیگر، می‌توانید یک پیکربندی کاملاً جدید داشته‌باشید.
 • به بودجه خود توجه کنید: هنگام بازسازی، ابتدا بین «نیازها و خواسته‌ها»ی خود تفاوت قائل شوید. سپس موجودی بانکی و پس‌انداز خود را بررسی کنید. برآوردی از تمام اجزاء از کارشناس مشاور یا پیمانکار دریافت کنید.

بازسازی کف پذیرایی

بازسازی-کف-پذیرایی

 نوع کفپوشی که انتخاب می‌کنید، بستگی زیادی به طراحی اتاق پذیرایی شما دارد. توجه داشته‌باشید که روندها و سلیقه‌ها در طول زمان تغییر می‌کنند ولی به‌طورکلی، سبک شخصی را می‌توان از طریق رنگ و الگو بیان کرد. استفاده از یک کفپوش پارکت متضاد با رنگ دیوارها یک نقطه کانونی جدید و نشاط‌آور ایجاد می‌کند و یک راه آسان برای داشتن لحظات دراماتیک در اتاق‌های پذیرایی کوچک است. فقط مطمئن شوید که یک طرح تکراری یا انتزاعی با الگوی شلوغ را انتخاب نکنید چون می‌تواند فضا را کوچک‌تر نمایان کند.

به‌طورکلی، کف‌ اتاق با رنگ روشن‌تر نسبت به رنگ‌های تیره‌تر یا متنوع‌تر به نگهداری بیشتری نیاز دارد و برای افرادی که مهمانان زیادی دارند، ایده‌ کفپوش با رنگ تیره، مناسب‌تر است. استفاده از رنگ‌های خنثی در کف اتاق می‌تواند به استفاده حداکثری از نور طبیعی کمک کند و باعث این تصور شود که اتاق روشن، مطبوع و جادار است. کف‌های چوبی یکی از سنتی‌ترین و طبیعی‌ترین انواع کف‌پوش‌ها با گونه‌ها و پوشش‌های متنوع هستند. یک کفپوش چوبی با کیفیت می‌تواند تا دهه‌های متمادی دوام بیاورد و به حداقل تعمیر و نگهداری نیاز دارد.

بازسازی سقف پذیرایی

 اگرچه در معماری مدرن، سقف معمولا به‌عنوان یک عنصر خاص در بازسازی سالن پذیرایی مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما این قدرت را دارد که فضای اتاق را تغییر دهد. حتی پوشش رنگ یا ساختارهایی مانند گچبری‌های ظریف و در معرض دید در سقف می‌توانند شخصیت اتاق را تغییر دهند. در هر صورت، چه بخواهید رنگ را به روشی خلاقانه روی سقف ترکیب کنید یا سقفی ساده و سفید داشته‌باشید، به این نکته توجه کنید که سقف را در بازسازی اتاق نباید از یاد ببرید.

بازسازی دیوار پذیرایی

وقتی نوبت به بازسازی دیوار اتاق پذیرایی می‌رسد، گاهی اوقات این ایده وجود دارد که همه دیوارها باید برداشته یا جایگزین شوند اما بازسازی به معنای تعویض همه چیزهای قدیمی با جدید نیست. در واقع، گاهی وجود دیوارهای گچ‌کاری شده یا کاغذ دیواری‌های قدیمی به زیبایی نمای اتاق می‌افزاید ولی گاهی دیوارهای بسیاری از اتاق‌های پذیرایی قدیمی آن‌قدر فرسوده هستند که حتی با لمس  متلاشی می‌شوند. این دیوارها باید برداشته شوند اما دیوارهایی که کاملاً صاف نیستند هم می‌توانند زیبا باشند و به اتاق شخصیت ببخشند.

وقتی صحبت از تعمیر دیوارهای قدیمی می‌شود، اولین چیزی که نیاز دارید ابزار مناسب برای گچ‌کاری است. ممکن است در برخی نقاط، گچ دیوارها افتاده یا دارای بافتی برآمده یا ناهموار شده باشد. نکته بسیار مهمی که باید به خاطر داشته‌باشید این است که دیوارهای قدیمی دارای انحنای طبیعی هستند و هنگامی که آن‌ها را تعمیر و بازسازی می‌کنید، ممکن است نتیجه نهایی یک دیوار کاملا صاف نباشد.

نورپردازی در بازسازی پذیرایی

نورپردازی-در-بازسازی-پذیرایی

نورپردازی مناسب در اتاق پذیرایی باعث می‌شود تا فضا گرم و جذاب به‌نظر برسد. شما می‌توانید با کمک پرده یا ترفندهای بازسازی اتاق پذیرایی سطح نور را متناسب با فعالیت‌هایی که در فضا انجام می‌شود، کنترل کنید. شاید10 سال پیش تعداد زیادی از نورهای هالوژنی کنونی را در بازار نمی‌دیدید اما LED‌ها قطعاً یکی از جدیدترین گزینه‌ها هستند که می‌توانند باعث نورپردازی جادویی شوند. 3 استراتژی محبوب نورپردازی و نحوه عملکرد آن‌ها در اتاق پذیرایی، شامل موارد زیر است:

 • هنگامی که می‌خواهید ویژگی‌های خاصی مانند شومینه یا نقاشی‌های مورد علاقه‌تان را در اتاق پذیرایی برجسته کنید، از نورهای مخفی و قابل تنظیم که اشیاء انتخابی را برجسته می‌کنند، استفاده کنید.
 • لوسترهای شیک، چراغ‌های سقفی، دیوارکوب‌ها یا لامپ‌های قابل حمل می‌توانند فضایی را فراهم کنند که در اتاق پذیرایی گرما و روشنایی رویایی و مناسبی ایجاد کند.
 • زمانی که می‌خواهید سطحی را روشن کنید اما مشخص نباشد منبع نور کجا است، بهتر است از نور محیط استفاده کنید. از آن‌جایی که این نوع نورپردازی بر کیفیت کلی نور اتاق تأثیر می‌گذارد، بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه بازسازی پذیرایی

 هزینه بازسازی سالن پذیرایی به عوامل متعددی از جمله متراژ فضا، تزئینات و ملزومات مورد استفاده، هزینه نیروی کار، هزینه کفپوش، هزینه رنگ دیوار یا کاغذ دیواری، تعمیرات و رنگ‌آمیزی سقف، برقکاری و سیم‌کشی، تعمیرات لوله‌کشی، نقاشی ساختمان، تعویض پنجره‌ها، ساخت سقف کاذب و حق‌الزحمه پیمانکار بستگی دارد.

اجرای بازسازی پذیرایی

اجرای بازسازی پذیرایی و نشیمن

در مرحله اجرای بازسازی اتاق پذیرایی باید از پیمانکار باتجربه کمک گرفته شود. در این مرحله معمولا موارد زیر مدنظر قرار داده می‌شود:

 • نصب با تعویض کفپوش
 • تخریب یا بازسازی دیوارها
 • تعویض یا تخریب یا نصب شومینه
 • تعویض پنجره‌ها
 • نقاشی اتاق یا نصب کاغذ دیواری

شرکت بازسازی سالن پذیرایی

یکی از کلیدهای موفقیت در بازسازی سالن پذیرایی، تفکر، برنامه‌ریزی، دانش و اطلاعات فراوان است، به‌خصوص اگر در حال ایجاد تغییرات ساختاری یا کار با چندین متخصص و بودجه زیاد هستید. پروژه بازسازی سالن پذیرایی در واقع، یک سفر یا یک فرآیند است و توسعه ایده‌ها و انجام کارهای آن به زمان نیاز دارد. به عبارت دیگر، شما باید مقصد خود را بشناسید و بدانید که چه می‌خواهید و برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنید. برای شروع، سعی کنید تصور کنید که چگونه خود و خانواده‌تان بیشترین استفاده را از فضا می‌برید؟ وقتی متوجه شدید که می‌خواهید اتاق نشیمن جدیدتان چه کارکردهایی داشته‌باشد، با شرکت‌های حرفه‌ای برای بازسازی اتاق مشورت کنید.

بازسازی نشیمن تهران

برای بازسازی اتاق نشیمن نیز مانند بازسازی اتاق پذیرایی باید هدف و برنامه داشته‌باشید و بدانید که از اتاق برای چه مقاصدی استفاده خواهید کرد؟ با مشاوره با کارشناسان باتجربه هلدینگ سپنتا، برای بازسازی نشیمن تهران بدون نگرانی اقدام کنید.

ما در هلدینگ ساختمانی سپنتا آماده هستیم تا به تمام سوالات و ایده‌های شما درباره بازسازی پذیرایی و نشیمن پاسخ دهیم و بهترین خدمات بازسازی را به شما ارائه کنیم.

call to action

 

ارتباط با هلدینگ سپنتا

برای ارتباط با هلدینگ سپنتا مجری پروژه های ساختمانی از طریق شماره تماس زیر و قسمت درخواست مشاوره اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Table of Contents