طراحی سرویس بهداشتی؛ انواع دکوراسیون های لوکس، فرنگی، سنتی

طراحی سرویس بهداشتی

حمام و دستشویی ممکن است کوچکترین فضای خانه باشد، اما تاثیر طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. هرگز اهمیت سرویس بهداشتی را کمتر از سایر فضاهای خانه در نظر نگیرید زیرا تاثیر مستقیمی بر سلامت فردی اعضای خانواده دارد و یک فضای عمومی محسوب می شود.

در مقاله طراحی سرویس بهداشتی مدل های مختلف دکوراسیون سرویس بهداشتی شامل: طراحی سرویس بهداشتی ایرانی، فرنگی، طراحی سرویس بهداشتی سنتی، مدرن، کلاسیک، لوکس، ساده؛ اصول طراحی، عکس انواع طراحی ها و ایده های جذاب برای استفاده در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک و بزرگ در محیط های مختلف می‌پردازیم.

دکوراسیون سرویس بهداشتی ساده

قبل از شروع پروژه تعمیر یا طراحی سرویس بهداشتی (Bathroom decoration) ، به دقت فکر کنید که دوست دارید چه چیزهایی را در طراحی اضافه کنید یا در صورت تعمیر چه چیزهایی را حذف کنید. برای طراحی صفر تا صد سرویس بهداشتی از کارشناس مربوطه کمک بگیرید، حتی اگر قصد تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود را دارید نیاز به مشاوره تخصصی دارید اما در این مقاله نکاتی را که هر فردی باید در مورد آن بداند را مرور می کنیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای دکوراسیون سرویس بهداشتی ساده با کارشناسان ما در تماس باشید.

call to action

طراحی و چیدمان سرویس بهداشتی چگونه باید باشد (7 ایده برتر)

اولین قدم برای انجام هر گونه بازسازی و تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی، تصمیم گیری در مورد چیدمان است. احتمالاً بیش از آنچه تصور می‌کنید زمان خود را در حمام سپری می‌کنید، بنابراین چیدمان درست می‌تواند یک حمام خفه‌کننده و خسته‌کننده را ایجاد کند و فضایی آرام ایجاد کند که از بودن در آن لذت می‌برید.

دکوراسیون سرویس بهداشتی لاکچری

1. چیدمان صحیح لوازم بهداشتی در سرویس

وقتی صحبت از طراحی دکوراسیون داخلی و یک فضای خاص مانند سرویس و سرویس بهداشتی می شود، عملکرد قبل از فرم فضا قرار می گیرد. دقت کنید که بین لوازم بهداشتی فضای کافی وجود داشته باشد تا فرد بتواند به راحتی در داخل توالت حرکت کند و به راحتی بنشیند یا بایستد. مثلاً بین توالت فرنگی و هر چیزی که در جلوی آن قرار دارد باید حداقل 60 سانتی متر فاصله باشد. دقت داشته باشید که قرار دادن لوازم بهداشتی بر اساس ابعاد کتاب اطلاعات معماری نوفرت انجام شود.

2. لوله‌ کشی آب و فاضلاب در طراحی سرویس بهداشتی

قبل از برنامه ریزی برای طراحی سرویس بهداشتی به نقاطی که لوله های آب و فاضلاب از آنجا عبور کرده اند توجه کنید. برای شروع، لوله های اصلی فاضلاب را با توده ای از خاک یا ماسه نرم بپوشانید. توالت شما باید حداقل 6 متر و سینک ظرفشویی حداکثر 4 متر از لوله اصلی فاضلاب فاصله داشته باشد تا زهکشی مناسبی برای فاضلاب ایجاد شود.

به زاویه اتصال لوله های کوچکتر به لوله اصلی فاضلاب توجه کنید تا نشستی ایجاد نشود. قوانین مربوط به عرض لوله ها، زوایای و شیب های زهکشی باید رعایت شود تا سیستم لوله کشی به درستی کار کند و در سرویس بهداشتی مشکلی ایجاد نشود.

3. طراحی گسترده در فضای کوچک سرویس

هلدینگ سپنتا

حمام ایده آل شما حداقل شامل روشویی، کابینت، قفسه، توالت ایرانی و خارجی است، اما شما با فضای موجود کوچک و غیرعملی کار می کنید. اگر یکی از لوازم بهداشتی برایتان اهمیت بیشتری دارد، روی آن مانور دهید و بقیه را فشرده طراحی کنید. اگر فضای شما کوچک است، باید از هر ذره فضا استفاده کنید.

4. قفسه های دیواری در سرویس بهداشتی

در صورت امکان، یک قفسه دیواری برای قرار دادن لوازم جانبی در نظر بگیرید و برای وسایل غیر ضروری قفسه های مخفی بگذارید. کابینت آینه ای با مسواک برقی و شارژر برقی یک گزینه ذخیره سازی منظم برای طراحی سرویس بهداشتی است، در حالی که قفسه ها و کابینت های تعبیه شده به شما کمک می کنند از هر اینچ فضا بهترین استفاده را ببرید.

5. نورپردازی مناسب سرویس بهداشتی

استفاده از نور خورشید در سرویس بهداشتی در بهترین حالت در طول روز عملی است اما در شب و در مواردی که سرویس بهداشتی فاقد پنجره است نیاز به نور مصنوعی داریم. ترکیبی از نور عمومی و نور کار (برای آرایش و غیره) در حمام ایجاد کنید. اگر از سیستم نورپردازی لوستر سقفی یا دیواری استفاده می‌کنید، دقت داشته باشید که یک ماده لامپ با درجه IP انتخاب کنید که برای استفاده در مناطق مرطوب ایمن باشد. برای روشنایی و جذابیت ست سرویس بهداشتی از نوارهای لامپ ال ای دی زیر آینه استفاده کنید.

6. کاشی و سرامیک در سرویس بهداشتی

انتخاب کاشی و سرامیک تاثیر بسزایی در دکوراسیون سرویس بهداشتی دارد. از آنجایی که طرح های کاشی بسیار متنوع و قابل شستشوی مداوم و مرطوب بودن محیط سرویس بهداشتی است، کاشی کاری بهترین گزینه برای پوشش سطوح دیوار حمام است. جنس، رنگ، مقاومت، دوام و طراحی از عوامل مهم در انتخاب نوع کاشی هستند. مراقب باشید که کف کاشی یا سرامیک لغزنده نباشد.

7. استفاده از آینه در سرویس بهداشتی

استفاده-از-آینه-در-سرویس-بهداشتی

آینه یکی از مهمترین عناصر سرویس بهداشتی است. از آنجا که انعکاس نور توسط آینه انجام می شود، سرویس بهداشتی شما بزرگتر و روشن تر به نظر می رسد. شما باید آینه ای را انتخاب کنید که; زیبایی را به دکوراسیون سرویس بهداشتی خود اضافه کنید. حتی می توانید از طراحی آینه به عنوان نقطه کانونی در سرویس بهداشتی بهره مند شوید.

8. استفاده از نور شمع در دکوراسیون سرویس بهداشتی

وقتی وارد سرویس بهداشتی می شوید، باید حس ورود به فضایی آرامش بخش را داشته باشید. یکی از لوازم کاربردی در این زمینه شمع است که در دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز بسیار کارآمد و موثر است.

وسایلی که سرویس بهداشتی شما را زیبا تر می کند

وسایلی-که-سرویس-بهداشتی-شما-را-زیبا-تر-می-کند

یکی از مهم ترین فضاهای هر خانه حمام و سرویس بهداشتی آن است که از نظر معماری فضاهای بسته و خاصی هستند. در نتیجه استفاده از تجهیزات مناسب باعث کمک به زیبا شدن سرویس بهداشتی می شود پس در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه می توان با هزینه کم سرویس بهداشتی زیبا داشت؟

با استفاده از تعویض وسایل داخل سرویس بهداشتی می توان با هزینه خیلی کم دکوراسیون سرویس بهداشتی را عوض کرد و روحی تازه به محیط بخشید. از انواع وسایل جانبی سرویس بهداشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

روشویی، حولۀ حمام و دست و صورت، صابون یا مایع‌ دست‌شویی، سینی حمام،سبد رخت چرک‌ها، سطل زباله و فرچۀ، آینۀ دیواری، جا مسواکی، جا جواهری، چهارپایۀ حمام، تشت حمام، پردۀ حمام، آستری پردۀ حمام و…

بازسازی حمام و سرویس بهداشتی

بازسازی-حمام-و-سرویس-بهداشتی

می توانید این کار را در منازل و مکان های عمومی با کمترین هزینه انجام دهید. هزینه تعمیر و تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی سرویس به را می توان با توجه به هزینه تعویض کف، شیرآلات، تجهیزات و … تعیین کرد. بازسازی سرویس بهداشتی می تواند به معنای ساخت سرویس بهداشتی و بازسازی سرویس بهداشتی باشد. تعویض روشویی یا سینک، دوش، وان و … در دسته بازسازی سرویس بهداشتی و حمام قرار می گیرد. تعمیر حمام ایرانی و خارجی تفاوت هایی دارد که به تعویض شیرآلات و تجهیزات حمام برمی گردد. 

هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

هزینه تعمیر حمام بستگی به نوع مواد و تجهیزات انتخابی دارد. شیرآلات، دیوارپوش ها و تجهیزات تولید خارجی دارای طرح هزینه های زیادی خواهند داشت. علاوه بر این، برخی از تجهیزات مانند وان، کابین دوش، حوله خشک کن و توالت فرنگی از اقلام اختیاری هستند که در اختیار کارفرما قرار می گیرند. بنابراین خدمات بهداشتی با کمترین هزینه و با کمک مواد ارزان قیمت و با کیفیت ارائه می شود. برای بررسی هزینه تعمیر سرویس بهداشتی می توانید از کارشناسان و مشاورانی که در زمینه دکوراسیون سرویس بهداشتی فعالیت می کنند کمک بگیرید.

تهیه و تولید: هلدینگ سپنتا

call to action

 

ارتباط با هلدینگ سپنتا

برای ارتباط با هلدینگ سپنتا مجری پروژه های ساختمانی از طریق شماره تماس زیر و قسمت درخواست مشاوره اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Table of Contents