طراحی-اتاق-خواب-کوچک

اصول طراحی اتاق خواب کوچک

طراحی اتاق خواب کوچک: تزیین اتاق خواب کاری کاملا متفاوت از برنامه ریزی برای بقیه خانه است. برخلاف آشپزخانه و قسمت نشیمن، اتاق خواب یک پناهگاه خصوصی برای استراحت، آرامش و البته کمی سرگرمی است! و این تنها اتاق خانه شماست که واقعاً منعکس کننده سلیقه، انتخاب و شخصیت شماست. تزیین یک اتاق خواب کوچک به اندازه اتاق خوابی بزرگ که فضای کافی دارد سرگرم کننده است. در واقع، برای کسانی که ذره ای مهارت در بیرون کشیدن خلاقیت دارند، فرصت بسیار بهتری برای به نمایش گذاشتن تخیل و سبک خود است.

 هلدینگ ساختمانی سپنتا در این مقاله قصد دارد طراحی اتاق خواب کوچک را معرفی کند. ما به عنوان یک موسسه طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان با تجربه و سابقه کار بالا آماده ارائه مشاوره رایگان به کارفرمایان و معماران است و همچنین می توانید برای اجرای پروژه با قیمت مناسب روی این مجموعه حساب کنید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

02166004175

چیدمان اتاق خواب کوچک با وسایل ساده

در ادامه به اصول طراحی اتاق خواب کوچک (Principles of small bedroom design) می پردازیم با ما همراه شوید؛ 

طراحی-اتاق-خواب-کوچک1

دکوراسیون-اتاق-کوچک

چیدمان-اتاق-خواب-کوچک

استفاده از کاناپه تخت خواب شو

امروزه کاناپه های بسیار زیادی وجود دارد که به راحتی تخت می شوند و فنر ها و همچنین تشک کاملا خوبی برای کمر و جایگاه سر دارند، این نوع کاناپه ها کمک می کند تا شما دیگر نیازی به تخت و همچنین مبل در فضای کوچک اتاقتان نداشته باشید و به راحتی از فضای کوچک برای استفاده های خود سوء استفاده کنید و با ترکیب رنگی که کاناپه دارد می توانید رنگ کاغذ دیواری و یا طرح رنگی اتاق را با کاناپه ست کنید.

تخت خواب در جلو پنجره

از دیوار هایتان حداکثر استفاده را داشته باشید و به جای آن تخت خود را در جلوی پنجره قرار دهید، اینگونه می توانید از فضای دیواری بهتر استفاده کنید و فضای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک را به حالتی بزرگ تر نمایان کنید.

برای اتاق خواب کوچک یک رنگ را انتخاب کنید

استفاده از چندین رنگ در اتاق خواب بزرگ باعث می شود که شما کاملا تمامی رنگ ها را به هم متصل کنید و از مَچ بودن رنگ ها لذت ببرید اما در طراحی اتاق خواب کوچک خیلی بهتر است از یک رنگ استفاده کنید، سعی کنید طیف رنگ آرام باشد زیرا وقتی اتاق خواب کوچک است نمی توان به درستی طیف انواع رنگ ها را باهم ترکیب کرد و جلوه بسیار زشتی به خانه و اتاق می دهد.

نصب آباژور دیواری

نصب-آباژور-دیواری-در-اتاق-خواب-کوچک

آباژور دیواری یکی از بهترین تصمیمات و وسیله ساده ای است که می توان در چیدمان و طراحی اتاق خواب کوچک با وسایل ساده استفاده کرد. آباژور در عین حال که شیک است وسیله ای کاربردی است که می تواند به شما در هنگام خواب و یا بلند نشدن از رختخواب برای روشن کردن چراغ ها کمک زیادی کند.

استفاده از آینه

استفاده از آینه می تواند به شما در جلوه دادن اتاق خواب کوچک بسیار کمک کند. آینه قدی یا آینه کوچک دیواری می تواند به حدی زیبایی و روشنایی نور اتاق را دوچندان کند که حتی نمی توانید به آن فکر کنید.

استفاده از تخت کشویی

کشو در زیر تخت می تواند به شما حداکثر استفاده از فضا به خصوص اتاق کوچک را بدهد، یکی از بدی های طراحی اتاق خواب کوچک کمبود فضا و جایی است که بتوان لباس ها را در درون آن جا داد و چه بهتر که از تخت خوابی استفاده شود که کشو دارد و می توان لباس های زیادی را در درون آن جای داد.

استفاده از کاغذ دیواری با علائم های عمود

استفاده از خطوط عمودی کاغذ دیواری باعث می شود که اتاق شما خیلی بزرگ تر دیده شود و این نکته عطف بسیار خوبی است برای کسانی که می خواهند اتاق خود را بزرگ تر نشان دهند.

نکات برتر طراحی اتاق خواب کوچک (10 نکته)

نکات-برتر-طراحی-اتاق-خواب-کوچک

 • موقعیت تخت خود را در نظر بگیرید

وقتی صحبت از ایده های چیدمان اتاق خواب کوچک می شود، بزرگترین تصمیمی که باید گرفت این است که تخت در کجا قرار گیرد – این که بزرگترین تکه اتاق خواب، تخت است، تأثیر زیادی بر ظاهر و احساس فضا و همچنین نحوه استفاده از آن خواهد داشت. اغلب با فضاهای کوچک؛ اندازه، جهت تخت را تعیین می کند، اما در جایی که تصمیمی وجود دارد بهتر است موقعیت تخت را در بهترین جای اتاق در نظر بگیرید.

 • تخت را ستاره نمایش کنید

در واقع، قرار دادن یک تخت خواب در وسط دیوار اصلی در طراحی اتاق خواب کوچک، راهی عالی برای منحرف کردن حواس از فضای محدود است؛ زیرا فوراً چشم شما را جلب می کند.

 • اتاق را ساده نگه دارید

هنگام طراحی اتاق خواب کوچک با فضای محدود، ایده خوبی است که مبلمان را به حداقل برسانید و اندازه قطعات را در کنار سایر ایده های ساده اتاق خواب به دقت در نظر بگیرید.

 • از پرده ها برای محصور کردن فضای خواب دنج استفاده کنید

اگر اتاق خواب کوچکی دارید که باریک و سقف های کم ارتفاع دارد، با قرار دادن یک تخت خواب راحت در گوشه اتاق و آویزان کردن پرده می توانید فضای اتاق خواب کوچک را به حالتی بزرگ تر نشان دهید.

 • آینه ها را در طرح خود اضافه کنید

تزیین با آینه روشی شگفت‌انگیز برای ایجاد اتاق خواب‌های کوچک به اتاق خواب با جلوه بزرگ‌تر و روشن‌تر است، بنابراین در صورت امکان ارزش آن را دارد که آینه را در طراحی اتاق خواب کوچک قرار دهید. قرار دادن آینه در مقابل یا مجاور یک پنجره باعث می شود نور بهینه در سراسر اتاق منعکس شود.

 • یک گوشه تخت ایجاد کنید؛ طراحی اتاق خواب کوچک پسرانه

 • چیدمان-اتاق-خواب-کوچک

اگر به دنبال استفاده حداکثری از فضا در طراحی اتاق خواب کوچک پسرانه هستید، ایجاد یک گوشه تخت را در نظر بگیرید – این نه تنها یک استفاده کارآمد از فضا است، بلکه عنصر سرگرمی را نیز تزریق می کند که پسرها دوستش خواهند داشت.

 • یک میز آرایش مخفی اضافه کنید؛ طراحی اتاق خواب کوچک دخترانه

ایده‌های میز آرایش اغلب تنها در اتاق‌خواب‌های بزرگ‌تر یک انتخاب لوکس هستند، اما با کمی تفکر خلاقانه می‌توانید آن را به یک اتاق خواب کوچک‌تر اضافه کنید. 

 • از طاقچه ها نهایت استفاده را ببرید

یکی از راه‌های عالی برای به حداکثر رساندن فضا در یک اتاق خواب کوچک، استفاده از طاقچه‌هایی با شکل نامناسب با اضافه کردن کمدهای سفارشی است و حتی می‌توانید قسمت میز آرایش را در نظر بگیرید. 

 • با چراغ های دیواری در فضا صرفه جویی کنید

لامپ های رومیزی که روی میزهای کنار تخت، در دو طرف تخت نصب می شوند، چیدمان محبوبی در اتاق خواب ها هستند، اما می توانند فضای زیادی را اشغال کنند – به گفته کارشناسان، برای طراحی اتاق خواب کوچک ممکن است بخواهید ایده های جایگزینی برای نورپردازی دیوار اتاق خواب در نظر بگیرید.

 • با کمدهای دیواری تعبیه شده بیشترین استفاده را از ارتفاع دیوار ببرید

برای کسانی که فضا در بالاترین حد اولویت بوده، مهم است که ایده‌های زیادی برای ذخیره‌سازی اتاق خواب کوچک در نظر بگیرند تا اطمینان حاصل شود که فضا خالی از شلوغی باقی می‌ماند. اختصاص دادن فضایی از اتاق خواب به انباری با قرار دادن مجموعه ای از کمدهای کف تا سقف، روشی عالی برای استفاده بیشتر از ایده های ذخیره سازی است و باعث می شود فضا مرتب و جادار به نظر برسد. 

نکته چیدمان اتاق خواب کوچک عروس

نکته-چیدمان-اتاق-خواب-کوچک-عروس

 1. استفاده از یک تابلوی نقاشی در اتاق خواب
 2. تخت خواب خود را به دیوار منتهی به در اتاق خواب نچسبانید.
 3. خرید وسیله با توجه به ابعاد اتاق خواب عروس
 4. استفاده از رنگ روشن برای اتاق خواب کوچک عروس
 5. تمامی عناصر دکوراسیون را به سمت اتاق خواب نبرید.
 6. نورپردازی اتاق خواب خیلی مهم است.
 7. از بالشت تزئینی استفاده بهینه کنید و زیاده روی نکنید.
 8. از فضای اتاق خواب کوچک عروس بهینه استفاده کنید.
 9. فضایی برای مطالعه در اتاق خواب توجه کنید.

از چه رنگ هایی در اتاق خواب کوچک استفاده کنیم؟

از-چه-رنگ-هایی-در-اتاق-خواب-کوچک

برای شما فهرستی را آماده کردیم تا شما بتوانید به راحت ترین شکل ممکن رنگ مورد نظر خود را برای بزرگ تر جلوه دادن اتاق و یا روشن تر جلوه دادن اتاق استفاده کنید.

 • رنگ کرم و آبی روشن
 • رنگ خاکستری مایل به آبی
 • طیف‌های مختلف رنگ بنفش
 • آبی
 • رنگ سبز
 • رنگ شیری
 • رنگ های تند
 • رنگ زرد و کرم

خدمات طراحی اتاق خواب کوچک

در مقاله اصول طراحی اتاق خواب کوچک به بررسی چیدمان اتاق خواب پرداختیم که بتوان با وسیله های ساده نیز جلوه ای بزرگ و لوکس به اتاق خواب بخشید، 10 نکته برتر طراحی اتاق خواب کوچک دیگر نکاتی بود که اگر آن موارد را به درستی انجام دهید می توانید اتاقی با جلوه فوق العاده داشته باشید و دیگر کوچک بودن آن یک ضعف نیست بلکه یک مزیت است و در آخر چیدمان اتاق خواب عروس و رنگ اتاق خواب کوچک پرداختیم تا این مقاله جامعی باشد و شما از آن لذت ببرید.

هلدینگ ساختمانی سپنتا کلیه خدمات طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین طراحی اتاق خواب را در انجام پروژه های معماری و عمرانی با بالاترین کیفیت به انجام میرساند، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

02166004175

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.