طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

بسیاری از افراد در قسمت‌های شمالی و غربی کشور زمین‌هایی برای ساخت ویلا دارند. این افراد معمولاً برای استفاده بیش‌تر از فضا، ویلا‌های دوبلکس را انتخاب می‌کنند تا فضای داخلی بیش‌تری داشته باشند. انتخاب سبک و نحوه ساخت این نوع ویلا‌ها باید مطابق با اصول خاصی انجام گیرد تا یک ساختمان عالی و بسیار روشن داشته باشید. برای این کار بهتر است که پیش از شروع به کار ساخت، با مشاوران فعال در این زمینه مشورت کنید. بهتر است که طراحی داخلی ویلا دوبلکس خود را به دست نیرو‌هایی مجرب و کارآزموده در هلدینگ ساختمانی سپنتا بسپارید تا بی‌نظیر‌ترین ویلا‌ها را برایتان خلق کنند.

ویلا دوبلکس چیست؟

این نوع ویلا‌ها در حقیقت یک ساختمان دو طبقه می‌باشند که در یک واحد قرار دارند و از طریق راه پله به یکدیگر مرتبط می‌شوند. در حقیقت برای رفتن به طبقه دوم باید از داخل طبقه اول و با کمک راه پله به طبقه دوم بروید. این امر سبب می‌شود تا مساحت بیش‌تری برای فضای داخلی داشته باشیم. معمولا از این نوع ویلا‌ها در مناطق شمالی کشور استفاده می‌کنند. با ساخت این ویلا می‌توان فضایی زیبا و بسیار کاربردی فراهم کرد که در مسافرت‌ها و یا برای زندگی کردن می‌تواند بسیار مناسب باشد.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس؛ اکثر این ویلا‌ها به این صورت طراحی می‌شوند که در طبقه پایین سالن پذیرایی، آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی را قرار می‌دهند. در طبقه دوم اتاق خواب‌ها و سرویس بهداشتی دوم را طراحی می‌کنند تا آرامش بیش‌تری برای افراد فراهم شود. با این کار طبقه بالا کمی خصوصی‌تر می‌شود و می‌تواند فضایی مناسب برای استراحت و خواب افراد باشد.

هلدینگ ساختمانی سپنتا با اجرای طراحی داخلی ویلا دوبلکس برای پروژه های شما همراهتان است.

call to action

چه مواردی را باید در طراحی داخلی دوبلکس در نظر داشته باشیم

این نمونه از طراحی‌ها در مکان‌های کوچک و یا بزرگ قابل اجرا می‌باشد. برای اجرای این نوع طراحی‌ها باید نکاتی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید فضا‌هایی کاملا استاندارد و زیبا فراهم کنید. مهم‌ترین نمونه از این نکات عبارتند از:

 • بهتر است که در قسمت‌های شمالی و جنوبی ویلای خود از سایبان‌ها استفاده کنید.
 • هنگام نصب آن‌ها دقت کنید که برای حفظ انرژی بهتر است که در قسمت جنوبی از سایبان‌های بلند‌تری استفاده کنید و سایبان‌های کوتاه‌تر را برای قسمت‌های شما بگذارید.
 • بهتر است که هنگام طراحی این ویلا، سقف را تا حد ممکن بلند بسازید تا فضای بزرگ‌تر و باز‌تری داشته باشید.
 • رعایت سیرکولاسیون در فضا سبب می‌شود تا دسترسی فضا‌های مختلف داخلی به یکدیگر راحت‌تر انجام شود.
 • با استفاده از دیوار‌های شیشه‌ای می‌توان زاویه دید را بهتر کرد و فضای مناسب‌تری برای افراد فراهم نمود.

اجرای بازسازی ویلا با سپنتا 


راه پله در ویلا دوبلکس

راه پله در طراحی داخلی ویلا دوبلکس یکی از اجزای اصلی در این نمونه از ویلا‌ها می‌باشد که دو طبقه را به یکدیگر متصل می‌کند. در هنگام احداث راه پله‌ها باید دقت کنید که این بخش از ویلا باید فضای کمی را اشغال کند. همچنین بایسد این بخش را به گونه‌ای طراحی کنید که در مقابل نورگیر‌ها قرار نگرفته باشد. در غیر این صورت از ورود نور به داخل ویلا جلوگیری می‌شود و در نتیجه ویلا تاریک‌تر خواهد شد. تعیین محل دقیق راه پله باید بر اساس نوع کاربری طبقه دوم انتخاب شود. اگر طبقه دوم را به اتاق خواب‌ها اختصاص داده‌اید، بهتر است که راه پله را به کناره‌ها بیاورید.

در گوشه خانه مکان مناسبی برای این کار انتخاب کنید، اما اگر طبقه بالای ویلا نیز دارای فضا‌های عمومی مانند سالن پذیرایی است، می‌توانید نقاط مرکزی را برای احداث راه پله انتخاب کنید. برای روشن‌تر کردن فضا و ساخت ویلایی زیبا و جذاب می‌توانید در راه پله از چراغ‌ها و یا لوستر‌های مناسبی استفاده کنید. همچنین نصب آینه در محل راه پله‌ها نیز می‌تواند در جذابیت بیش‌تر این ویلا‌ها بسیار مؤثر باشد.

نمونه‌های جذابی از طراحی داخلی ویلا دوبلکس

نمونه‌های-جذابی-از-طراحی-داخلی-ویلا-دوبلکس

نمونه‌های-جذابی-از-طراحی-داخلی-ویلا-دوبلکس1

نمونه‌های-جذابی-از-طراحی-داخلی-ویلا-دوبلکس2

هنگام انتخاب سبک مناسب برای طراحی دکوراسیون داخلی این فضا‌ها باید به سبک فضای بیرونی توجه کنید. این دو بخش باید دارای سبک‌هایی هماهنگ باشند. اما در حالت کلی بهترین و پر طرفدار‌ترین سبک‌هایی که در این نوع طراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد، عبارتند از:

 • طراحی داخلی ویلا دوبلکس با طراحی مدرن
 • طراحی کلاسیک
 • طراحی داخلی ویلا دوبلکس با طراحی سنتی ـ ایرانی
 • طراحی داخلی ویلا دوبلکس با طراحی مینیمال
 • طراحی داخلی ویلا دوبلکس با طراحی روستیک
 • طراحی داخلی ویلا دوبلکس با طراحی رومی

در میان این سبک‌ها نیز طراحی مدرن و کلاسیک نسبت به بقیه بیش‌تر مورد استقبال افراد قرار می‌گیرند. با انتخاب سبک طراحی مدرن می‌توان آرامش بیشتری در فضا ایجاد کرد. ترکیب مصالح در این سبک راحت‌تر می‌باشد و می‌توان از تکنولوژی‌های روز دنیا در این سبک استفاده کرد. گاهی اوقات سبک کلاسیک را با رومی و یا سنتی ادغام می‌کنند و یک طراحی خاص و کاملاً سلطنتی فراهم می‌نمایند.

نقش نور در طراحی فضای داخلی ویلا دوبلکس

نور یکی از مهم‌ترین فاکتور‌ها در طراحی داخلی این نوع ویلا‌ها به حساب می‌آید. برای بهتر شدن فضا بهتر است که شمالی‌ترین بخش پروژه را برای احداث ویلا انتخاب کنید. با این کار نور لازم فراهم می‌شود و ویلا دلباز‌تر و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. بر ایجاد فضایی روشن‌تر می‌توانید از دیوار‌ها و یا بازشو‌های شیشه‌ای استفاده کنید. این امر سبب بیش‌تر شدن نور در فضای داخلی می‌گردد. آرامش، راحتی و حس شادابی بیش‌تر را در فضا‌هایی می‌توان تجربه کرد که روشن بوده و از نور کافی برخوردار باشند. از این رو در هنگام طراحی داخلی این ویلا‌ها باید به تأمین نور کافی برای این فضا‌ها دقت داشته باشید.

رنگ در دکوراسیون داخلی ویلا دوبلکس

انتخاب رنگ مناسب از دیگر فاکتور‌های مهم در طراحی داخلی ویلا دوبلکس می‌باشد. برای انتخاب رنگ‌ها بهتر است که به سبک طراحی داخلی توجه کنید. با این کار انتخاب رنگ‌ها بسیار ساده‌تر و دقیق‌تر انجام می‌شود. امروزه معمولاً رنگ‌های خنثی را برای این کار انتخاب می‌کنند و کم‌تر دیده می‌شود که رنگ‌های طلایی و یا بژ در طراحی این نوع فضا‌ها به کار گرفته شود.

رنگ‌های خنثی برای ایجاد فضایی روشن و آرام انتخاب می‌شوند و معمولاً رنگ طوسی، سفید و کرم بهترین نمونه از این رنگ‌ها به حساب می‌آیند. البته برای افزایش روح در فضا بهتر است که در طراحی داخلی بعضی قسمت‌ها را با رنگ‌هایی شاد‌تر مانند رنگپ سبز و یا زرد بیارایید تا زیبایی و جذابیت ویلا دو چندان شود.

دوبلکس طراحی داخلی ویلای مدرن

اگر بخواهید ویلایی مدرن و مجهز بسازید، بهتر است که نکاتی را مد نظر داشته باشید. قبل از ساخت حتماً همه جوانب را در نظر بگیرید و از هلدینگ ساختمانی سپنتا کمک بگیرید. مهم‌ترین نمونه از نکاتی که می‌تواند به شما کمک کند تا ویلایی خاص و‌ایده‌آل داشته باشید، عبارتند از:

 • انتخاب محوطه فضای سبز
 • تعبیه استخر
 • فراهم نمودن امکانات تفریحی
 • نرده کشی و حصار‌بندی
 • ایمنی‌سازی

در طراحی ویلای مدرن انتخاب مناسب فضا‌های داخلی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. معمولاً آشپزخانه و سالن پذیرایی در طبقه اول قرار دارد و آشپزخانه از یک طرف به سالن و از طرف دیگر به حیاط متصل می‌شود. این نوع طراحی سبب می‌شود تا امکان سرو غذا‌ها از آشپزخانه به حیاط ویلا فراهم باشد.

چند مورد از باید و نباید‌ها در دکوراسیون داخلی ویلا دوبلکس

چند مورد از باید و نباید‌ها در دکوراسیون داخلی ویلا دوبلکس

برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس باید نکاتی را مد نظر قرار دهید و بر اساس آن‌ها فضای داخلی را طراحی کنید. مهم‌ترین نمونه از این باید و نباید‌ها عبارتند از:

 • بر اساس بودجه خود سبک مناسبی برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس خود انتخاب کنید.
 • جهت‌یابی مناسب در ساخت ویلا
 • انتخاب پنجره‌های بزرگ برای ایجاد فضایی دلنشین
 • ارتفاع بیش‌تر دیوار‌ها
 • انتخاب رنگ‌هایی مناسب برای دلباز‌تر کردن فضا
 • استفاده از لوستر‌های بزرگ و بسیار روشن در راه پله و سالن پذیرایی
 • انتخاب سبک فضای داخلی متناسب با فضای بیرونی

برای این که بتوانید ویلای دوبلکس خود را بر اساس آخرن استاندارد‌های روز دنیا بسازید، می‌توانید از هلدینگ ساختمانی سپنتا کمک بگیرید. این مجموعه با به کار‌گیری نیرو‌هایی خبره و بسیار مجرب به شما کمک می‌کند تا بتوانید یکی از زیبا‌ترین ویلا‌هایی دوبلکسی را ساخته و از آن استفاده کنید.

هزینه طراحی داخلی ویلا دوبلکس

محاسبه این هزینه‌ها با توجه به فاکتور‌های مختلفی انجام می‌شود. یکی از مهم‌ترین معیار‌های تأثیر‌گذار در تعیین قیمت ارائه این خدمات، نوع سبک طراحی می‌باشد. انتخاب سبک‌های کلاسیک قاعدتاً به مصالح ساختمانی گران قیمت‌تری مانند سنگ احتیاج دارد که این امر سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود. علاوه بر آن فاکتور‌های دیگری نیز در تعیین قیمت مؤثر می‌باشند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • نوع مصالح
 • متراژ زیر بنا
 • نوع امکانات
 • سبک طراحی
 • موقعیت جغرافیایی
 • و…

هلدینگ ساختمانی سپنتا خدمات بی‌نظیری در این زمینه به افراد ارائه می‌دهد و در مقابل هزینه‌های مناسبی دریافت می‌کند. برای اطلاع از قیمت دقیق طراحی داخل ویلا دوبلکس، کافیست که به سایت این شرکت مراجعه کنید و با مشاوران این مجموعه صحبت کنید. این هلدینگ همواره در تلاش است تا با کیفیت‌ترین خدمات را در مناسب‌ترین قیمت‌ها به مشتریان خود ارائه دهد. از این رو همه روزه بر تعداد طرفداران آن افزوده شده و امروزه این مجموعه را به عنوان یکی از بزرگترین هلدینگ‌های ساختمانی می‌شناسند.

کلام آخر؛ طراحی داخلی ویلا دوبلکس

اگر قصد طراحی داخلی ویلا دوبلکس را دارید، بهتر است که بخش‌های شمالی زمین را برای این کار انتخاب کنید وپ ویلای خود را احداث کنید. در حین ساخت دقت کنید که تا حد امکان شرایطی فراهم شود تا نور کافی برای فضای داخلی فراهم شود. در کنار نور باید به رنگ‌هایی که به کار می‌برید نیز توجه کنید که این کار می‌تواند به دلباز‌تر شدن فضا کمک کند. همچنین با توجه به سبک فضای بیرونی و بر اساس سلیقه خود، یک سبک مناسب برای طراحی داخلی ویلا دوبلکس انتخاب نمایید. با این کار همه شرایط برای داشتن یک ویلای عالی فراهم می‌شود.

call to action

 

ارتباط با هلدینگ سپنتا

برای ارتباط با هلدینگ سپنتا مجری پروژه های ساختمانی از طریق شماره تماس زیر و قسمت درخواست مشاوره اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Table of Contents