مشاوره طراحی نما با هلدینگ ساختمانی سپنتا – مشاوره طراحی نمای ساختمان

نویسنده : مهندسین مشاور سپنتا موضوع : سازه, معماری بدون دیدگاه

مشاوره طراحی نمای ساختمان نیاز به متخصصی دارد که علاوه بر آگاهی از علم معماری، از وضعیت بازار نیز اطلاعات کافی داشته باشد و راهنمایی همه جانبه‌ای را ارائه دهد.
در مقاله‌ی طراحی نمای ساختمان به طور مفصل به تعریف و اهمیت نما پرداختیم و در مقاله ای دیگر نیز با اصول طراحی نما آشنا شدیم. در کنار دانستن این مطالب، این را نیز باید به خاطر داشته باشیم که پیاده‌سازی نمای ساختمان نیاز به تخصص و مهارت زیادی دارد و باید از مشاوران کاربلد در این زمینه کمک گرفت. 

هلدینگ ساختمانی سپنتا سابقه درخشانی در مشاوره طراحی نما داشته و با بهره‌گیری از مشاوران آگاه شما را در انتخاب بهترین گزینه قبل از تصمیم‌گیری نهایی برای پیداه‌سازی نما یاری می‌کند.

02166004175

به یاد داشته باشید که اندکی ناهماهنگی در طراحی و اجرای نما، ممکن است قسمت اعظمی از سرمایه شما را تحت تاثیر منفی قرار دهد. پس موضوع مشاوره امری حیاتی در پروسه ساخت بنا محسوب می‌شود.

 

ویژگی‌های بهترین مشاوره طراحی نما – طراحی نمای بیرونی ساختمان

 صورت ساختمان که همان نمای سازه است اولین بخش از پروژه ساختمانی است که ارتباط بصری مستقیمی با بیننده دارد. نمای زیبا، علاوه بر چشم‌نوازی منجر به تلقی و برداشت مثبت افراد نیز می‌شود و با به جا گذاشتن اثری ماندگار ، به ملاکی برای قضاوت درباره پروژه تبدیل می‌شود.

ویژگی های طراحی نمای ساختمان
تعدادی از فاکتورهای کلی در طراحی نما که از سمت مشاوران و متخصصان طراحی نمای ساختمان باید در نظر گرفته‌شود، عبارتند از:

 • کاربری
 • قوانین شهرداری و شهرسازی
 • بافت و اقلیم منطقه
 • بودجه
 • سلیقه کارفرما

بنابراین پیشنهاد ما این است که قبل از هرگونه اقدامی برای پیشبرد پروسه‌نمای ساختمان خود، با مهندسان معمار و یا شرکت‌های مربوطه مشورت کنید و با چالش‌های پیش رو آشنا شوید تا در حین اجرا تبدیل به بحران نشود.

 

طراحی ساختمان شما باید بر اساس سلیقه و نظرات شما و با در نظرگرفتن تازه‌های دنیای طراحی و استانداردهای روز دنیا صورت گیرد.

 

ویژگی‌های هلدینگ ساختمانی سپنتا در امر مشاوره طراحی نمای ساختمان – طراحی نمای رایگان ساختمان

چنانچه برای طراحی نمای ساختمان خود نیاز به مشاوره دارید، بایستی به ویژگی‌هایی که در انتخاب شما تاثیرگذترند، توجه داشته‌باشید.
در ادامه به بررسی تعدادی از ویژگی‌ها بارز هلدینگ ساختمانی سپنتا در زمینه مشاوره طراحی نمای ساختمان خواهیم پرداخت.

 

 • همکاران قابل اعتماد
  معماران، طراحان و کارشناسان ما از صفر تا صد پروژه‌ها کنار شما هستند و برای رسیدن به نتایج برجسته و دلخواه شما همواره در تلاشند.
  مشاوران ما، شما را از جزئیات یک پروژه آگاه می‌کنند. مواردی که شاید از دید بسیاری از کارفرمایان و مالکین پنهان باشد. 

 • تخصص کافی
  برنامه‌ریزی دقیق و آمادگی برای مقابله با جدی‌ترین چالش‌های طراحی از ویژگی‌های بارز تیم سپنتا است.

 • هوش اقتصادی

  یکی از معیارهای اصلی در مشاوره طراحی نمای ساختمان در نظر گرفتن بودجه ی کارفرما است. ما در هلدینگ سپنتا به دنبال طرح هایی با کیفیت و منطبق با بودجه شما هستیم.

  در کل باید بگوییم که تمام تلاش ما بر ارائه کاری است که به لحاظ کیفیت و هزینه، در مطلوب ترین شرایط ممکن قرار داشته باشد.

 • ​کوتاه کردن زمان پروژه

  آگاهی از ضوابط مختلف شهرداری و همکاری با فعالان این حوزه، زمان انجام پروژه های طراحی را به حداقل رسانده و با تکیه بر این اصل و بهینه‌بودن طراحی ها، هزینه های مضاعف حذف می‌شود.

 • کیفیت مطلوب

  ارائه بالاترین کیفیت مورد انتظار در طراحی‌ها یکی از اصولی است که توسط متخصصین و مهندسین ما در این مجموعه مورد توجه خاصی قرار می‌گیرد تا با صرف حداقل هزینه‌ها، کلیه خواسته‌های شما در زمینه طراحی و جزئیات اجرایی برآورده گردد.

روند طراحی نما در هلدینگ سپنتا

روند طراحی نمای ساختمان

اجرای نما، یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت هر ساختمان است؛ و شامل 3 مرحله‌ی اصلی است:

 • طراحی اولیه
 • نقشه های فاز دو و تصاویر 3 بعدی
 • اخذ مجوز های لازمه برای اجرای نما از شهرداری 

 

هزینه طراحی نمای ساختمان 

در مشاوره طراحی نمای ساختمان مبالغ مختلفی به عنوان هزینه طراحی از سوی متخصصان ارائه می‌شود و این امر تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد. در میان عوامل تعیین کننده هزینه های طراحی نما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نوع طرح
 • سبک طراحی
 • متراژ
 • جنس مصالح

همچنین باید در نظر داشت که با توجه به نوسانات نرخ ارز، قیمت مصالح نیز اغلب افزایش پیدا می‌کند.برای اطلاع از قیمت دقیق با شماره‌های مندرج در صفحه تماس بگیرید و با مشاوره و پرسش از کارشناسان ما، اطلاعات لازم را به دست آورید.
ما همواره سعی می کنیم تا رضایت کارفرمایان را جلب کرده و به‌روزترین طرح ها را متناسب با بودجه کارفرما ارائه دهیم.

ضوابط طراحی نما ساختمان

 

ضوابط ظراحی نما

یکی از معیارها در مشاوره طراحی نمای ساختمان، توجه به ضوابط طراحی نما است. این ضوابط را می ‌توان در دسته‌های متنوعی جای داد که در ادامه به بررسی اجمالی هر کدام می‌پردازیم:

 1. ضوابط طراحی نمای ساختمان مربوط به فرم، مصالح و رنگ
 2. ضوابط طراحی نمای ساختمان مربوط به بام بنا
 3. ضوابط طراحی نمای ساختمان در رابطه با پیش‌آمدگی و بازشوها
 4. ضوابط طراحی نمای ساختمان مربوط به الحاقات

 

سخن آخر

بهتر است برای مشاوره طراحی نمای ساختمان، افراد مجرب و متعهد را انتخاب کنیم تا نمایی ماندگار خلق شود. 
هلدینگ ساختمانی سپنتا با سالها تجربه در زمینه طراحی و اجرای نماهای ساختمانی و در اختیار داشتن مهندسین و کارشناسان زبده و با سلیقه میتوانند بهترین خدمات مشاوره را به شما ارایه نمایند.

02166004175