هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی خانه و تمام آنچه باید بدانید + نمونه قرارداد

نویسنده : مهندسین مشاور سپنتا موضوع : اجرایی بدون دیدگاه

هزینه بازسازی – بهترین روش برای تغییر و تجدید بنا، بازسازی و نوسازی خانه است. چه بخواهید به عنوان صاحب ملک این کار را خودتان انجام دهید و چه قصد مشارکت در ساخت داشته باشید، هزینه بازسازی، مهمترین دغدغه ی شما خواهد بود. اصولا بازسازی خانه و ساختمان به دو دلیل انجام می‌شود؛ بازسازی خانه‌ قدیمی برای فروش و یا بازسازی خانه جهت نوسازی. یکی از مسائل اساسی در بازسازی ساختمان مدیریت هزینه‌ها است. اگر قصد بازسازی دارید، باید اول هزینه بازسازی ساختمان را محاسبه کنید، هلدینگ ساختمانی سپنتا در این مقاله به بررسی و شرح بازسازی ساختمان، هزینه بازسازی ساختمان و همینطور لیست پیمانکاران بازسازی بنا می‌پردازد.

اهمیت‌ بازسازی – هزینه بازسازی خانه

قبل از اینکه وارد بحث هزینه بازسازی خانه شویم این ویدیو را ببینید و با 3 نکته ی مهم در بازسازی آشنا شوید و به اهمیت آن پی ببرید

 

هزینه بازسازی آپارتمان – هزینه بازسازی

هزینه بازسازی از لحاظ اقتصادی نسبت به هزینه ساخت مجدد بنا کمتر است به همین دلیل بسیاری از صاحبان ملک، بازسازی و نوسازی ساختمان را به تخریب کامل بنا ترجیح می‌ دهند. با توجه به هزینه بازسازی خانه، بهترین راه برای نوسازی، طراحی مجدد ساختمان داخلی است؛ مثل کف سازی و نصب پارکت، تعویض کاغذ دیواری، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و تعویض کابینت آشپزخانه، کارگذاری سقف کاذب و بسیاری تغییرات دیگر.
در ادامه‌ی این مقاله جدول هزینه بازسازی منزل را در برخی اقلام مهم آن آورده‌ایم.اما قبل از آن توضیح می دهیم دقیقا بازسازی ساختمان چیست و تفاوت آن با نوسازی در کجاست.

بازسازی ساختمان، بازسازی منزل قدیمی یکی از خدماتی است که متقاضیان زیادی در هلدینگ ساختمانی سپنتا دارد، از این رو تصمیم گرفتیم در قالب یک مقاله به شما عزیزان روند بازسازی ساختمان و هزینه های مربوط به طراحی و ساخت مجدد منزل و ساختمان های قدیمی را توضیح دهیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان معادل انگلیسی کلمه RESTORATION میباشد و به کلیه اقدامی گفته میشود که در طی آن ساختمان ها و منازل قدیمی و حتی آثار باستانی قدیمی مجدد طراحی و ساخته میشوند تا دوام و پایداری آنها با گذشت زمان از بین نرود، به عبارتی میتوان گفت برای ساختمان ها و سازه های بزرگ و ارزشمند بازسازی کردن یک امر حیاتی است.
جالب است بدانید امروزه بازسازي ساختمان در سراسر دنیای عملی کاملا شناخته شده میباشد. در ایران هم آپارتمان ها و ساختمان های تجاری هرچندوقت یکبار، حالت زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و رو به فرسودگی و فرسایش میروند، در این شرایط میبایست بازسازی آپارتمان و یا همان بازسازی منزل به صورتی حرفه ای صورت پذیرد. باید به این نکته توجه داشته باشید که ساختمان گاهی به بازسازی و گاهی به نوسازی نیاز دارد.

تفاوت بازسازی و نوسازی 

بازسازی و نوسازی از لحاظ فنی تفاوت‌های مهمی با هم دارند و به نیروهای متخصص با مهارت‌های متفاوتی نیاز دارند. در بازسازی به تقویت ساختار کلی ساختمان پرداخته می شود و با مرمت نما، تعمیر دیوارها، تعمیر کف و رفع مشکلات تاسیسات ساختمان ادامه پیدا می کند.
اما نوسازی که معادل کلمه انگلیسی RENOVATION است، تجدید ساختمان یا سازه با ساختارهای نو به جای ساختارهای قدیمی است.  در این حالت نیازی به تغییر ساختار کلی ساختمان نبوده و تنها با انجام تغییرات و افزودن عناصر جدید، یک ساختمان نو می شود. 

بازسازی ساختمان و تفاوتش با نوسازی

بازسازی و تخریب ساختمان – بازسازی خانه 

بسیاری از افراد پس از مدتی زندگی در منزل خود بخصوص ساختمان های قدیمی و فرسوده تصمیم میگیرند تا تغییراتی را در خانه بوجود آورند تا از تکراری شدن فضا برای افراد خانواده جلوگیری کنند، زیرا خانه محل آسایش و امنیت است و ظاهر آن نیز میتواند در بهبود سلامت روحی و جسمی ما موثر باشد، در این شرایط یا میتوان خانه جدیدی خرید و به آنجا نقل مکان کرد و یا برای بازسازی منزل فعلی تعمیر بخش‌های مختلف آن با قیمت بسیار مناسب تر اقدام کرد.

همانطور که میدانید خرید خانه جدید و یا ساخت خانه از پایه، عملی بسیار زمان ‌بر و پرهزینه‌ میباشد، همچنین با توجه به اینکه پیدا کردن یک زمین خالی در منطقه ای خوب برای ساخت و ساز، آن هم با قیمت و قواره مناسب در شهرهای بزرگ امروزی بسیار دشوار و وقت‌گیر است، پس بهتر است برای ایجاد تغییر در محیط منزل خود، به دنبال‌ بازسازی ساختمان به روش های مدرن باشیم.

طراحی و بازسازی ساختمان – بازسازی آپارتمان 

یکی از مهمترین دلایل بازسازی ساختمان، تخریب ساختمان است که ممکن است کلی و یا جزئی باشد. به هر حال هر ساختمانی بعد از گذشت چندین سال زندگی دچار فرسایش می شود ونیاز به بازسازی ساختمان است .

همیشه گرایش به تغییر و تنوع در نهاد آدمی وجود داشته است ، به هر حال انسان ها بعد از گذشت یک مدت مشخص ، که در افراد مختلف، زمان ان متفاوت است از محیط زندگی خسته می شوند و زندگی خسته کننده می شود.

 ممکن است تنها ،چند تغییر جزئی باعث جدید تر شدن محیط و ایجاد یک حس خوب تازگی در افراد و یک تنوع عالی در محیط شود. در بعضی مواقع تغییر دکوراسیون داخلی و یا تغییر کاربری فضاهای ساختمان، نیز می تواند گزینه خوبی برای این گرایش به تغییر و تنوع باشد.

از انجایی که تحقیقات نشان می دهد اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار، موجب افزایش روحیه، انرژی و سلامت روان در افراد می شود. .قطعا پس از گذشت مدتی، انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیازمند است و بازسازی ساختمان و استفاده از روش های مدرن باعث ایجاد احساس خوب و خوشایندی در افراد می شود

یکی از دلایل اصلی بازسازی آپارتمان افزایش استحکام و پایداری ساختمان است تا ساختمان بتواند در برابر حوادث طبیعی  مانند سیل ، زلزله و …مقاوت بالایی داشته باشد.

موضوعی که اخیرا به ان بیشتر توجه می شود استفاده درست از فضای منزل است ، در بسیاری از نقشه های منازل قدیمی به علت ، اهمیت ندادن به فضای بازتر و کاربردی تر ، فضای پرت یا بلااستفاده در نمای داخلی ساختمان بالا است که با تدابیر درست می توان ، باعث استفاده صحیح تر از فضای داخلی ساختمان و چشم اندازی زیباتر در ساختمان شد.

دلیلی که امروز بیشتر باعث بازسازی ساختمان می شود، تمایل به مدرن کردن سبک ساختمان و همراه شدن با پیشرفت و تغییرات تکنولوژی است .

در نظر داشته باشید بازسازی نمای ساختمان، باید به گونه ی چشم نواز و زیبا، سازگار با اقلیم، از نظر اقتصادی مقرون به صرفه، هماهنگ با بافت و منظره شهر صورت پذیرد. انتخاب پیمانکار خلاق و معمار نمای ساختمان از آنجایی نمایان می شود که نمای طراحی شده بیشترین میزان نوآوری را همراه با پایین ترین میزان تخریب به همراه داشته باشد.

چک لیست بازسازی ساختمان

مشخص است که برای بازسازی ساختمان با توجه به اینکه ساختمان چقدر عمر دارد و یا اینکه بازسازی شامل چه بخش هایی است (بخش های در معرض دید، تجهیزات، بخشهای اصلی و مرتبط به بنای ساختمان)تفاوت های بسیاری وجود دارد و هر یک در طی مراحل مشخصی، قابل انجام است.

 در حالت کلی چون برای بازسازی در بخش های بیشتر در معرض دید و تجهیزات آن حساسیت بالایی داشته و البته مربوط به سلیقه کارفرما می شود، مواردی را که باید در مراحل بازسازی ساختمان به آن دقت داشت را بررسی می کنیم:

 1. در نظر گرفتن سیم گشی برق
 2. در نظر گرفتن لوله کشی
 3. در نظر گرفتن عایق کاری ساختمان
 4. باز سازی دیوارها وترک های روی دیوار ها ، شکاف ها موجود در الوارها و قاب های زنگ زده فولادی
 5. بازسازی آشپزخانه قدیمی بخصوص اشپزخانه های بالای 30 سال قدمت(تعویض کابینت ها یا نوسازی، بازسازی کف آشپزخانه و تغییر کفپوش، تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه، طراحی یک کانتر جدید برای ورود به آشپزخانه، اجرای دکوراسیون جزیره ای در آشپزخانه، درب های کابینت، )
 6. بهبود فضای داخلی ساختمان
 7. در نظ گرفتن نو ر طبیعی ساختمان
 8. در نظر گرفتن ساختار کلاسیک ساختمان
 9. باز سازی کف
 10. بازسازی بام
 11. بازسازی حمام(عایق بندی کف ها دیوارها، تعویض یا تعمیر تاسیسات و لوله کشی، تعویض کاشی ها) و سرویس بهداشتی(تعویض تاسیسات و شیرآلات، تعویض مکان تاسیسات و تغییر لوله های ساختمان : استفاده از لوله کاروگیت یا انواع دیگر)
 12. تعویض در و پنجره ها

مراحل بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در بیشتر موارد روند مشخصی دارد که با پیروی از آنها میتوانید پروژه بازسازی ساختمان خود را به خوبی پیگیری کنید؛ متداول ترین مراحل در فرایند بازسازی ساختمان را به صورت زیر می توان اولویت بندی کرد:

 • عایق بندی کف و دیوارها
 • تعمیر تاسیسات و لوله کشی ها
 • نقاشی دیوار ها
 • تعویض کاشی ها
 • تعویض شیر آلات
 • نوسازی تهویه
 • تعمیر پارکت لمینت 
 • طراحی قفسه ها

 بازسازی آشپزخانه:

 • نوسازی درب های کابینت
 • استفاده از ابزار ها و وسایل جدید و مدرن
 • نو سازی کف آشپزخانه
 • تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها
 • ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
 • استفاده کردن از ساختار جزیره ای
 • همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

بازسازی نمای ساختمان

اگر در بازسازی ساختمان خود نمای بیرونی ساختمان هم برای شما اهمیت دارد قبل از پرداختن به نمای داخلی با پیمانکار ساختمان خود مشورت کنید .بازسازی ساختمان در نمای بیرونی ، شامل بررسی سقف و ستون ها باشد. قبل از گچ کاری و طرح دادن و کار روی زیبایی سقف و ستون ها لازم است. سقف و ستون های ساختمان مورد بازسازی قرار گیرد، ستون های فلزی ساختمان باید در صورت نیاز مقاوم سازی شوند، ترک های ریز و درشت سقف بخش های مختلف ساختمان بررسی و عیب یابی شوند.

پس از انجام بازسازی نمای بیرونی هر آنچه که در مورد بازسازی صورت می پذیرد مربوط به تجهیزات و قسمت های در معرض دید است و بستگی به سلیقه شخصی کارفرما دارد. انتخاب لوازم و تجهیزات و طراحی دکوراسیون داخلی خاص منزل روی زیبایی و چشم نوازی ساختمان تاثیر بسزایی دارد، که بهتر است با توجه به تم و رنگ های استفاده شده در ساختمان تهیه شود.

بازسازی منزل قدیمی

بازسازی منزل و خانه ها معمولا به دو بخش کلی تقسیم میشوند، یک بخش مربوط به بازسازی داخلی منزل است و بخش دیگر مربوط به بازسازی نمای بیرونی ساختمان هاست. معمولا بازسازی داخلی منزل متقاضیان بیشتری داشته و به منظور ایجاد تغییر در حال و هوای افزاد خانه و نوسازی منزل و یا تعمیرات اجزا به منظور حفظ ایمنی انجام میشود.

بازسازی منزل وقتی از روی اجبار انجام می شود که سکونت در منزل قدیمی برای فرد و وسیله های آن منزل خطر جانی و مالی داشته باشد، این مورد از بازسازی، بیشتر بازسازی منزل قدیمی و کلنگی را شامل می شود.

نکته: با روی کارآمدن لوازم و تجهیزات جدید منزل در دنیا و متریال ها و مصالح و تزئینات منزل، خیلی از افراد و به خصوص بانوان تمایل به تغییر بخش هایی از خانه، استفاده از متریال های جدید همچون کاغذ دیواری ها و کف پوش های مطابق با مد روز و تعویض وسایل و لوازم و بازسازی ساختمان خود پیدا میکنند.

بازسازی منزل مسکونی

تا این قسمت از مقاله به خوبی با هدف های بازسازی ساختمان آشنا شدیم، حال اگر تصمیم به بازسازی آپارتمان و منزل مسکونی خود را دارید، ملزم به انجام چند نکته در این رابطه هستید که در ادامه آنها را به شما توضیح خواهیم داد:

 1. در بازسازی منزل مسکونی برای جلوگیری از اتلاف در هزینه ها و زمان حتما و حتما پیش از اقدام به کار در حیطه حریم های قانونی اعلام شده مجوزهای رسمی مربوطه را اخذ کنید چرا که در صورت عدم رعایت قوانین شاید مجبور به توقف کار یا حتی تخریب آن شوید.
 2. در بازسازی منزل مسکونی به خصوص بازسازی منازل آپارتمانی در ایجاد مزاحمت و خسارت به همسایگان احتیاط نمایید و حتما نکات ایمنی را در حین کار رعایت کنید تا به افرادی که مشغول کار هستند و خانواده و همسایگان خود خسارت مالی و جانی وارد نشود.

مدارک موردنیاز برای دریافت مجوز بازسازی ساختمان

 1. اصل و کپی سند مالکیت ملک
 2. کپی شناسنامه یا کارت ملی مالک
 3. کپی بنچاق ملک
 4. جوابیه بیمه
 5. جوابیه آتش‌نشانی
 6. تکمیل فرم درخواست مجوز تعمیرات

نکته: در صورتی که بنا در بافت فرسوده قرار گرفته باشد دریافت مجوز سازمان میراث فرهنگی نیز لازم است.


 

هزینه بازسازی خانه و ساختمان‌های قدیمی

برآورد هزینه بازسازی 

تعیین هزینه بازسازی نیازمند دانش و تجربه خاصی است، تعداد مراحل بازسازی خانه و حجم تعمیرات ساختمان در میزان هزینه بازسازی تاثیر زیادی دارد و برای هر پروژه مقداری متفاوت است؛ به همین دلیل نرخ دقیقی وجود ندارد. هزینه بازسازی فقط مربوط به خرید مصالح و دستمزد نیست، بلکه در اکثر موارد، در پایان کار هزینه بازسازی از هزینه برآورد شده بیشتر می‌شود.

برآورد هزینه باسازی ساختمان

برای آن که نرخ دقیق تری از هزینه بازسازی داشته باشید، ۱۰ الی ۱۵ درصد به هزینه برآورد شده خود اضافه کنید. دقیق‌ترین تخمینی كه برای یك پروژه زده می‌شود بر اساس متر مربع است؛ در این روش یک بازه هزینه به شما داده میشود و نوع مصالح و کیفیت آن، میزان سختی کار، این بازه را می تواند تا حدودی تغییر دهد.

بازسازی خانه های کلنگی – هزینه بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه‌های کلنگی، بازسازی آپارتمان کوچک و بازسازی آپارتمان قدیمی، هر کدام مراحل خاص خود را دارند و به روش مختلفی هزینه‌ها برایشان محاسبه می شوند؛ برای مثال برای محاسبه هزینه بازسازی خانه‌های کلنگی باید هزینه‌های گوناگونی را لحاظ کرد، مانند:

 • هزینه بازسازی سرویس بهداشتی
 • هزینه بازسازی آشپزخانه
 • هزینه بازسازی نمای ساختمان

انجام بازسازی و به طور کلی کارهای ساختمانی در بعضی فصول سال مانند زمستان به دلیل شرایط آب و هوایی، سخت تر است و شامل دستمزد بیشتری می‌شود.

چک لیست هزینه بازسازی خانه

تهیه چک لیست برای بازسازی خانه ضروری است، در این چک لیست مواردی نوشته میشود مثل پنل‌های دیواری، کف پوش، طراحی دیوار، سیمان، گچ، سنگ، رنگ و سایر مصالحی که در طراحی ساختمان و بنا استفاده میشود؛ حتی وسایل ریز و به نظر کم اهمیتی مثل میخ، کابل برق و لوله آب نیز باید یادداشت شوند.

چک لیست هزینه بازسازی خانه

اگر بازسازی خانه برعهده شرکت و یا پیمانکاری است باید لیستی از کارهایی را که قرار است انجام شود، در اختیار آن‌ ها قرار دهید. این لیست می‌تواند شامل سوالاتی همچون موارد زیر باشد:

 • هدف از بازسازی چیست؟
 • کدام یک از قسمت‌های منزل باید تغییر کنند؟
 • میزان بودجه‌ای که برای بازسازی در نظر گرفته‌اید چقدر است؟
 • سبک دکوراسیون مورد نظر شما چیست؟
 • چه مواردی را میخواهید به ساختمان اضافه کنید؟

عوامل مؤثر در تعیین هزینه بازسازی برای محاسبه هزینه بازسازی باید هزینه بازسازی هر متر مربع ساختمان را در نظر گرفت. این برآورد بستگی به فاکتورهای متعددی دارد. از آنجا که بازسازی خانه بسیار سلیقه ای است، با توجه به سبکی که شما انتخاب می کنید(کلاسیک، سنتی و یا مدرن) متغیر است. بدیهی است که این هزینه با کوچک بودن و یا بزرگ بودن متراژ زمین نیز کاهش و یا افزایش می یابد.

از جمله عوامل دیگری که نقش تعیین کننده ای در هزینه بازسازی خانه دارند عبارتند از: میزان تغییرات، مواد و مصالح، اجزای به کار رفته، کیفیت و سطح کار در هزینه و قیمت بازسازی اثرگذار هستند، در ادامه این موارد را میبینید.

 • متراژ ساختمان
 • بازسازی آشپزخانه، سرویس بهداشتی
 • تغییر در کل ساختمان
 • فصل بازسازی
 • دستمزد کارگر و پیمانکار
 • طرح و نقشه مورد استفاده در بازسازی 
 • مواد و مصالح به کار رفته در عملیات بازسازی

قیمت های اعلام شده برای مصالح ساختمانی با توجه به کشور تولید کننده، برند، درجه کیفیت و برای اجرت‌ها نسبت به متراژ فضا، پیچیدگی ها و میزان سختی کار متغیر است.

اولویت بندی بازسازی و تعمیرات ساختمان

بعد از مشخص کردن لیست اهداف بازسازی و تعمیراتی که باید به پیمانکار بدهید، اولویت بندی کارها و قسمت های مختلف برای بازسازی باید مشخص شود، می‌توانید بخش‌های مختلف ساختمان را بر اساس میزان اهمیت برای بازسازی اولویت بندی کنید. بطور مثال:

اولویت اول: بازسازی آشپزخانه و کابینت

از مهم ترین قسمت های هر خانه، آشپزخانه آن است، آشپزخانه یکی از پرخرج ترین قسمت‌های ساختمان برای بازسازی است و معمولاً میزان هزینه‌های آن به عوامل متعددی بستگی دارد. ممکن است قسمت های مختلف آشپزخانه اعم از کابینت، کاشی، سرامیک کف، شیرآلات، سینک، گچ کاری سقف و نقاشی آشپزخانه نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشند. هرکدام از این بخش‌ها با توجه به نوع موادی که انتخاب می‌کنید، هزینه های گوناگونی برای شما خواهد داشت.

بازسازی آشپزخانه

مهم‌ترین هزینه‌های بازسازی آشپزخانه مربوط به کابینت‌ها، نصب و اجرای کارهای تأسیساتی، صفحه کابینت و کف‌پوش است، قیمت حدودی هزینه بازسازی هر بخش بصورت زیر است:

کابینت:

 • هر متر کابینت معمولی از 850/000  تومان شروع میشود.
 • هر متر کابینت در حد نیمه سفارشی از 1/600/000 تومان شروع میشود.
 • هر ‌متر کابینت سفارشی و درجه یک از 7٫000٫000 – 8٫000٫000 تومان شروع میشود.

کف‌پوش:

 • هر متر کف‌پوش لمینت از حدود 60/000 تومان شروع میشود.
 • هر ‌متر کف‌پوش سرامیک از حدود  60/000  تا  80/000 تومان شروع میشود.
 • هر ‌متر کف‌پوش سنگی از حدود 80/000 تومان شروع میشود.

بطورکلی حدود قیمتی که میتوان برای بازسازی آشپزخانه تخمین زد بدین ترتیب است:

 • حدود 40-50 میلیون تومان برای یک بازسازی کم هزینه
 • حدود 100 میلیون برای بازسازی در سطح متوسط
 • حدود 250 میلیون تومان به بالا برای بازسازی‌های پرهزینه

اولویت دوم: بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

تعویض و تعمیر سرویس بهداشتی و حمام سبب افزایش هزینه بازسازی می‌شود، در صورتی که لوله ها و شیرآلات  فرسوده و کهنه باشد، نیاز به تعویض و نوسازی دارد که این امر مستلزم پرداخت هزینه اضافی است؛ اگر قصد نصب توالت فرنگی، وان و یا تعویض سیفون را دارید علاوه بر هزینه عملیات بازسازی، زمان انجام کار نیز افزایش می‌یابد، با توجه به متریال و مصالح به کار رفته در عملیات بازسازی هزینه آن مشخص می‌شود.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

اولویت سوم: بازسازی سالن پذیرایی و نشیمن

در بازسازی بخش‌های داخلی هزینه‌های گچ کاری و نقاشی دیوارها، پارکت کف، کاغذ دیواری و طراحی شومینه بر هزینه بازسازی تاثیرگذار هستند؛ حدود قیمت موادی که برای گچ کاری، نقاشی دیوارها و پارکت کردن کف خانه انتخاب می‌کنید بر متوسط هزینه بازسازی آپارتمان تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

نکته: کاغذ دیواری دارای رده های قیمتی بسیار متفاوتی است؛ از کاغذ دیواری های معمولی با سطح قیمت متوسط تا کاغذ دیواری های خارجی و قابل شست و شو با سطح قیمت بسیار بالا. شما با توجه به بودجه ای که برای بازسازی خانه در نظر دارید می توانید متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اولویت چهارم: بازسازی اتاق ها و کمدها

تعداد اتاق ها و نحوه انجام عملیات بازسازی تأثیر مستقیم بر روی هزینه دارد؛ امروزه برای افزایش فضا در اتاق‌ها از کمدهایی با ابعاد کوچک استفاده می‌شود؛ اولویت های بعدی مربوط به بازسازی پشت بام، راه پله و حیاط خانه می شود.

اگر فضای بیرونی ساختمان بخواهد بازسازی شود:

 • اولویت اول: نمای ساختمان
 • اولویت دوم: لابی
 • اولویت سوم: پارکینگ و راه پله ها

اجرت پیمانکار

لازم است بدانید درنظر گرفتن اجرت پیمانکار هم جزو هزینه های بازسازی محاسبه میشود، دو روش برای پرداخت اجرت استادان و بناها وجود دارد : روز مزد و کنترات.

 • روش روزمزد: روش روزمزد اکثرا برای پروژه‌های کوچکی استفاده می‌شود که ساختمان متراژ زیادی ندارد و برای پیمانکار صرف نمی‌کند تا بخواهد بر حسب متراژ متر مربع کار کند. دستمزد کار روزانه تقریبا بین  ۱۵۰٫۰۰۰ تا ۲۰۰٫۰۰۰ تومان است.
 • روش کنترات: در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی پیمانکار بصورت کنترات پروژه را انجام می‌دهد. در روش انجام کار بصورت کنترات، سرعت اجرای کار بیشتر است و پیمانکار و سایر کارکنان تشویق می‌شود تا پروژه را در زمان کمتری به اتمام برسانند. در این روش قیمتی که برای کنترات در نظر گرفته می‌شود تفاوت چندانی با هزینه واحد آن کار ندارد.

لیست هزینه بازسازی ساختمان در سال 1400

ردیف    شرح خدمات واحد قیمت به ریال
۱ اجرت سقف کاذب کناف تایل۶۰*۶۰ با مصالح متر مربع ۱.۰۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۲ اجرت سقف کاذب دکوراتیو کناف با مصالح متر مربع ۱.۵۰۰.۰۰۰ –۱.۱۰۰.۰۰۰
۳ چوب ترموود فنلاند با اجرت نصب و رنگ متر مربع ۸.۵۰۰.۰۰۰ –۵.۳۰۰.۰۰۰
۴ اجرت گچ کاری بدون مصالح متر مربع  ۱۸۰.۰۰۰ –۱۲۰.۰۰۰
۵ اجرت رابیتس کاری بدون مصالح متر مربع ۸۰۰.۰۰۰ –۶۰۰.۰۰۰
۶ پارکت لمینت خارجی با اجرت نصب و فوم متر مربع ۲.۵۰۰.۰۰۰ –۹۵۰.۰۰۰
۷ سرامیک ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۲.۲۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۸  کاشی ایرانی با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۲.۲۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۹ سنگ کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع  ۳.۰۰۰.۰۰۰ –۱.۱۰۰.۰۰۰
۱۰ آجر کاری با اجرت نصب و مصالح (ملاتی) متر مربع ۱.۶۰۰.۰۰۰ –۸۵۰.۰۰۰
۱۱ تیغه چینی با مصالح و اجرت استاد کار متر مربع ۷۵۰.۰۰۰ –۵۵۰.۰۰۰
۱۲ کاغذ دیواری خارجی قابل شستشو با اجرت نصب رول 5 متری ۳.۵۰۰.۰۰۰ –۱.۳۰۰.۰۰۰
۱۳ کابینت آشپزخانه با اجرت نصب و مصالح متر مربع ۳۵.۰۰۰.۰۰۰ –۱۰.۰۰۰.۰۰۰
۱۴ کمد دیواری ام دی اف عمق۶۰ با اجرت نصب و مصالح متر مربع ۲۶.۰۰۰.۰۰۰ –۸.۵۰۰.۰۰۰
۱۵ اجرت برق کاری بدون مصالح متر مربع ۲۵۰.۰۰۰ –۱۵۰.۰۰۰
۱۶ اجرت لوله کشی سرد و گرم و فاضلاب بدون مصالح متر مربع  ۳۰۰.۰۰۰ –۲۰۰.۰۰۰
۱۷ رادیاتور برند ایرانی یک پره ۶۵۰.۰۰۰ –۳۵۰.۰۰۰
۱۸ پکیج ایرانی جنس مرغوب یک دستگاه ۷۸.۰۰۰.۰۰۰ –۴۸.۰۰۰.۰۰۰
۱۹ شومینه برقی با اجرت نصب یک عدد ۴۸.۰۰۰.۰۰۰ –۳۳.۰۰۰.۰۰۰
۲۰ اجرت نقاشی روغنی یا پلاستیک با مصالح متر مربع ۱۶۰.۰۰۰ –۱۰۰.۰۰۰
۲۱ پنجره UPVCبا اجرت نصب  متر مربع  ۸.۵۰۰.۰۰۰ –۵.۵۰۰.۰۰۰
۲۲ شیرآلات ایرانی حنس مرغوب با اجرت نصب یک عدد ۷.۸۰۰.۰۰۰ –۱.۸۰۰.۰۰۰
۲۳ روشویی کابین دار  P.V.C یک عدد ۱۱.۰۰۰.۰۰۰ –۶.۵۰۰.۰۰۰
۲۴ سرویس فرنگی با اجرت نصب یک عدد ۲۵.۰۰۰.۰۰۰ –۸.۵۰۰.۰۰۰
۲۵ اجرت ساخت درب آهنی یا چهار چوب فلزی با مصالح هر کیلوگرم ۳۸۰.۰۰۰ –۲۰۰.۰۰۰
۲۶ درب ضد سرقت با قفل و یراق آلات و اجرت نصب یک لنگه ۴۵.۰۰۰.۰۰۰ –۳۰.۰۰۰.۰۰۰
۲۷ درب داخلی HDFبا اجرت نصب یک لنگه ۴.۸۰۰.۰۰۰ –۱.۵۰۰.۰۰۰
۲۸ دستگیره درب جنس مرغوب با قفل و اجرت نصب یک دست ۴.۳۰۰.۰۰۰ –۱.۰۰۰.۰۰۰
۲۹ تخلیه نخاله با کارگر (ماشین خاور) هر سرویس ۱.۷۰۰.۰۰۰ –۱.۳۰۰.۰۰۰
۳۰ کارگر ساختمانی روزمزد یک روز ۸۰۰.۰۰۰ –۰۷۰۰.۰۰

هزینه بازسازی در تهران

هزینه بازسازی، به موارد مختلفی بستگی دارد و از اولین اقداماتی است که قبل از انجام هر کار باید محاسبه گردد، محاسبه هزینه های بازسازی، به ما کمک می کند تا بهتر بتوانیم متریال های مورد نظر خود را انتخاب و پیاده سازی کنیم.

با توجه به هزینه و بودجه تعیین شده از طرف کارفرما، جهت بازسازی، تصمیم گرفته می شود که چه بخش هایی از ساختمان تغییر کند و از چه طرح هایی برای بازسازی منزل استفاده شود. در این مسیر قطعا مشورت با افراد متخصص و کاردان در حیطه ی بازسازی ساختمان می تواند به گرفتن بهترین تصمیم کمک کند. انتخاب یک پیمانکار بازسازی خوب می تواند با تخمین درست بودجه ی بازسازی و در نظر گرفتن هزینه های احتمالی دیگر به شما کمک کند.

هزینه بازسازی ساختمان در تهران

در نظر داشته باشید ممکن است، شرایط بازسازی در تهران در هر منطقه متفاوت باشد. فراموش نکنید که یکی از ضروری ترین کارهایی که باید در روند بازسازی منزل تهران انجام دهید اخذ مجوزهای لازم از شهرداری می باشد. در مواردی حتی برخی تغییرات داخلی در ساختمان هم به اخذ مجوز از شهرداری نیاز دارد. پس در لیست هزینه های بازسازی خانه در تهران، علاوه بر هزینه های ساختمان و پیمانکار ساختمان ، هزینه های کسب مجوزهای لازم از شهرداری را نیز در نظر بگیرید.

برخی از هزینه های تفریبی بازسازی ساختمان

 • هزینه گچ کاری هر متر مربع بدون مصالح ۱۰ تا ۱۸ هزار تومان
 • نصب هر متر مربع کاشی و سرامیک با مصالح ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان
 • هزینه نصب هر متر مربع با مصالح ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع تیغه‌چینی به همراه مصالح ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع آجرچینی با مصالح ۸۰ تا ۱۵۰ هزار تومان
 • هزینه هر متر مربع انواع سقف کاذب کناف همراه مصالح ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار تومان
 • هزینه نقاشی هر متر مربع ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان
 • هزینه کارگر ساختمانی روزمزد ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان
 • هر متر مربع لوله‌کشی بدون مصالح ۱۸ تا ۳۰ هزار تومان
 • هزینه نصب هر متر مربع پنجره UPVC همراه با مصالح ۵۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومان ( بسته به کیفیت و سختی کار)
 • هزینه شیرآلات کل خانه همراه با دستمزد نصب (بسته به مرغوبیت) ۲۰۰ هزار تا یک میلیون تومان
 • هزینه یک عدد سرویس بهداشتی فرنگی همراه با دستمزد نصب بین ۶۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان

 

نکته مهم

در اغلب موارد هنگام خرید و فروش صحبتی از عرصه و اعیان به میان نمی آید. و این امر شاید این شائبه را ایجاد کند که موضوع عرصه و اعیان اهمیت چندانی ندارد.
اما باید بدانید که چنانچه قصد تخریب و نوسازی ملک را داشته باشید، یکی از عوامل موثر در هزینه ها محسوب می شود. مهمترین عامل در نحوه قیمت گذاری زمین، ارزش عرصه ملک است؛ چراکه یک عرصه باارزش، موجب ارزش‌افزوده زیادی برای اعیان احداثی نیز خواهد شد.

اما معنی کلمات “عرصه و اعیان” چیست و دقیقا به چه مواردی اطلاق می شود؟

 • عرصه یعنی چه؟

 منظور از عرصه زمینی است که ساختمان بر روی آن احداث شده است.

 • اعیان یعنی چه؟

منظور از اعیان همان ساختمان می باشد که بر روی عرصه بنا شده است.

عرصه همان زمین و اعیان همان ساختمان است.

اگر ملکی دارید و می خواهید قیمت زمین آن را برآورد کنید، بایستی موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • اندازه ملک
 • نوع کاربری
 • راه های دسترسی به ملک(دونبش یا …)
 • موقعیت ملک نسبت به معابر
 • امکان یا عدم امکان تغییر کاربری
 • نوع مالکیت
 • بودن یا نبودن در مسیر طرح های عمرانی جهت عقب نشینی و اصلاحات احتمالی در آینده

لیست بهترین پیمانکاران بازسازی تهران – شرکت بازسازی خانه

شرکت های پیمانکار بازسازی ساختمان زیادی در سطح شهر تهران وجود دارد که خدمات بازسازی و تعمیرات منازل مسکونی قدیمی، آپارتمان و به طورکلی بناها را انجام میدهند که در ادامه مهم ترین های آنها را برای شما لیست کرده ایم:

 • گروه پیمانکاری نیارش
 • گروه فنی مهندسی آبشار
 • گروه پیمان کاری خوشبخت 
 • هلدینگ ساختمانی سپنتا
 • گلچین سازه سرناوه
 • مهندسی بازرگانی پکتا

پیمان کار بازسازی خانه 

در هنگام بازسازی ساختمان یا بازسازی آپارتمان ممکن است تغییرات بزرگ، مد نظر نباشد اما شما با مشورت با کارشناسان، قطعا می توانید با هزینه منصفانه ، علاوه بر بازسازی ساختمان به شیک و لاکچری شدن ساختمان خود دست یابید.

پیمان کار بازسازی خانه 

عملیات تعمیرات و بازسازی 

پیمانکار بازسازی ساختمان اگر باتجربه و متخصص باشد، برآورد میکند که چه تغییراتی در یک ساختمان از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر است. در بسیاری موارد خراب کردن کامل ساختمان اصلا کار سنجیده ای  نیست .بطور کلی در یک عکلیات ساختمانی، پیمانکار بازسازی ساختمان باید به 2 نکته مهم توجه داشته باشد:

 1. بازسازی ساختمان و مرمت ساختمان ،به منظور استحکام بیشتر ساختمان که اهمیت بسیاری برای سلامت ساکنین ساختمان دارد
 2. بازسازی ساختمان از نظر ظاهری و زیبایی

با گذر زمان ساختمان ها نیازمند بازسازی و مرمت هستند و بیشتر این مرمت مربوط به دیوارهایی است که با گذشت زمان و نشست زمین دچار ترک شده اند، در اولین مراحل مرمت ساختمان، بهتر است این دیوارها بازسازی شوند که معمولا تخریب نمی شوند به این علت که ستون های ساختمان موجب استحکام هستند و تحمل وزن سازه ساختمان را به عهده دارند.

انتخاب بهترین پیمانکار بازسازی ساختمان تهران

از انجایی که هر کاری باید به کاردان ان سپرده شود، تا به نحو احسن انجام گیرد، بهتر است این کار بزرگ خود را به یک متخصص و خبره در این کار بسپارید. مهمترین نکته برای بازسازی ساختمان با توجه به  بودجه و در عین حال زیبایی، برنامه ریزی کامل ،کل فرایند آن است که تنها با انتخاب بهترین پیمانکار بازسازی ساختمان به نتیجه می رسد. تهیه لیست بهترین پیمان کاران بازسازی تهران نیز به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم درستی بگیرید.

پیمان کار بازسازی خانه 

پیمانکار ساختمان شما را راهنمایی می کند که چگونه می توانید با توجه به فضای موجود، کل برنامه های بازسازی خود را به برنامه های فرعی تقسیم کنید و مراحل کار را بهتر انجام دهید.

شرکت های پیمانکار بازسازی ساختمانی

بازسازی ساختمان فرآیند پیچیده ای است که شامل استخدام پیمانکار ساختمان و کارگران برای خراب کردن بخشی از ساختمان و یک طراح معمار برای بازسازی است . شما برای پیاده سازی این پروژه به ارتباط با چندین متخصص نیاز دارید ، تا بتوانید در هر مرحله از پروژه، از طراحی گرفته تا تخریب و ساخت، به مدیریت پیمانکار اعتماد کنید. قبل از انجام هر کار اطمینان حاصل کنید که در مورد تمام گزینه های مورد نیاز ساختمان خود با پیمانکاری کاردان صحبت کرده اید.

شرکت بازسازی منازل مسکونی

انتخاب پیمانکار بازسازی ساختمان و منزل از انجایی مهم است که می تواند با تجربه و دانشی که دارد، بهترین راهنمایی ها و مشورت ها را به شما بدهد ، تناسب تغییرات را نسبت به فضاهای دیگر رعایت کند ، با تخمین دقیق و منطقی زمان انجام پروژه ، شما را در جریان مدت زمان انجام بازسازی قرار دهد.

شرکت بازسازی منازل مسکونی

انتخاب یک پیمانکار ساختمان کاردان که با بهره گیری از تکنولوژی جدید و شیوه های مدرن  استفاده می کند قطعا نتیجه نهایی بهتر و موفق تری خواهد داشت ، یک گروه متخصص و کاردان انتخاب کنید.

اجرای شایسته ایده های خلاقانه و ابتکاری نیازمند یک گروه متخصص در زمینه بازسازی آپارتمان است. و تنها یک گروه متخصص و خبره می تواند با تغییرات کم و تاثیر بیشتر پروژه اش را به نحو احسن به اتمام برساند.

عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی چقدر است؟

در صورتی که قصد دارید تغییراتی در ساختمان خود انجام دهید، باید تعیین کنید، بازسازی و تعمیرات ساختمان با چه هدفی انجام می شود و مورد دیگر حتما، در ابتدای کار لیست بهترین پیمان کاران بازسازی تهران را جمع آوری کنید و در انتخاب بهترین پیمان کار دقت لازم را داشته باشید تا بازسازی ساختمان به نحو احسن انجام شود و در زمان مقرر به پایان برسد، براورد هزینه بازسازی ساختمان و تهیه چک لیست از موارد مهمی است که نیاز به توجه دارد.


نمونه قرارداد پیمانکار بازسازی ساختمان

این قرارداد جهت انجام کلیه عملیات بازسازی و نوسازی یک واحد مسکونی،اداری یا تجاری بوسیله پیمانکار می باشد که در آن تهیه کلیه مصالح و لوازم مربوطه جهت انجام موضوع قرارداد بر عهده پیمانکار بوده و کارفرما هیچگونه مسئولیت دیگری بر عهده ندارد.

ماده1 ) طرفین قرارداد :

کارفرما : آقا / خانم ……………………  فرزند ……………  به شماره شناسنامه ………… شناسه ملی …………………..  به نشانی ……………………………………. به شماره تماس ………….

پیمانکار: آقا / خانم ……………………  فرزند ……………  به شماره شناسنامه ………… شناسه ملی …………………..  به نشانی ……………………………………. به شماره تماس ………….

ماده2) موضوع قرارداد :

انجام کلیه عملیات بازسازی و نوسازی یک واحد آپارتمان به متراژ حدود ………… متر واقع در ……………………………….. با کلیه مصالح و لوازم مربوطه به شرح جدول پیوست این قرارداد.

ماده3 ) مدت قرارداد :

مدت این قرارداد از تاریخ ……………. تا تاریخ …………… به مدت ……………. ماه/ روز می باشد و این مدت به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود .

ماده 4 ) مبلغ قرارداد :

کل حق الزحمه قرارداد بر اساس مبالغ پیش بینی شده برای انجام هر آیتم در هر مرحله، در پیوست قرارداد ذکر شده است که در صورت انجام تمام موارد ذکر شده در پیوست جمعاً مبلغ دویست و هشتاد و نه میلیون ریال معادل بیست و هشت میلیون و نهصد هزار تومان می باشد.

تبصره : مبلغ مذکور برای انجام کل آیتم های پیش بینی شده در پیوست قرارداد بوده که هزینه هر آیتم مشخص بوده و کارفرما می تواند انجام هر یک از آیتم های توافق شده را به شخص ثالث واگذار نموده و مبلغ آیتم واگذار شده به شخص ثالث را از کل مبلغ قرارداد کسر نماید در هر حال انجام موضوع قرارداد به صورت آیتم های مستقل بوده و کارفرما و پیمانکار هیچ تعهدی به انجام تمام موارد پیش بینی شده در پیوست نخواهند داشت و هر آیتمی که بنا به درخواست کارفرما انجام شود صرفاً هزینه آن آیتم پرداخت خواهد شد.

ماده 5 ) نحوه پرداخت مبلغ قرارداد :

1-5- مبلغ ……………………..  ريال معادل ………………. تومان به عنوان پیش پرداخت همزمان با انعقاد این قرارداد به پیمانکار پرداخت گردید و پیمانکار با امضاء این قرارداد اقرار به وصول مبلغ مذکور می نماید

2-5- مبلغ  ……………………  ریال معادل ……………………..تومان پس از پایان آیتم های 1 الی 5 بعلاوه جوشکاری و آماده سازی رابیتس و جاگذاری محل هالوژن ها که در پیوست قرارداد مشخص شده است به پیمانکار پرداخت خواهد شد.

3-5- باقیمانده مبلغ پس از اتمام کلیه عملیات اجرایی مشخص شده در پیوست قرارداد به پیمانکار پرداخت خواهد شد.

تبصره : پرداخت مبالغ مندرج در این ماده به شرط انجام هر یک از موارد مندرج در پیوست قرارداد و حصول رضایت کارفرما بوده و کارفرما به غیر از مواعد مشخص شده در این ماده هیچگونه مبلغی تحت هیچ عنوان در طول اجرای موضوع قرارداد پرداخت نخواهد نمود.

ماده 6 ) وظایف و تعهدات پیمانکار :

1- پیمانکار مکلف است پرسنل مورد نیاز خود را متناسب با ظرفیت کاری کارگاه در طول مدت اجرای قرارداد در کارگاه حاضر داشته باشد بنحوی که هیچ یک از عملیات موضوع قرارداد به دلیل عدم حضور فرد یا افراد مناسب دچار وقفه یا نقص و عیب در کیفیت نگردد.

2- پیمانکار مسئول تهیه وسایل ایاب و ذهاب و غذا برای پرسنل خود بوده و کارفرما در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت . 

3- پیمانکار مسئول حمل لوازم و ابزار کار خود و پرسنل در کارگاه بوده و کارفرما هیچگونه مسئولیتی نداشته و نخواهد داشت. 

4- کلیه وسایل و ابزار اجرایی شامل ابزار و یراق و تخته و الوار و کلیه لوازم و مصالح اعم از شن ماسه سیمان بلوک لوله گاز ، و هر آنچه که برای انجام موضوع قرارداد لازم می باشد بر عهده پیمانکار بوده و کارفرما هیچگونه تعهدی در قبال تهیه این وسایل و پرداخت هزینه های مربوط به آنها نخواهد داشت . و کارفرما صرفاً متعهد به تهیه موارد و مصالحی می باشد که صراحتاً در جدول پیوست قید شده است و به غیر آز موارد مصرح در پیوست قرارداد ، پرداخت کلیه هزینه های انجام موضوع قرارداد بر عهده پیمانکار می باشد.

5-پیمانکار ضمن تعهد به بیمه مسئولیت کلیه کارگران در محل کار ، مسئول حفظ جان پرسنل خود در در محل کار بوده و موظف است کلیه لوازم ایمنی و حفاظت لازم را در اختیار پرسنل خود قرارداده و آموزش لازم جهت استفاده از وسایل ایمنی خود داده و مراقبتهای لازم را در طول مدت اجرای قرارداد یا تعلیق بنحو احسن بعمل آورد .    

6-پیمانکار در صورت تاخیر در تحویل مکلف است روزانه دویست هزار تومان به عنوان وجه التزام به کارفرما پرداخت نماید و در صورتی که هر کدام از تعهدات قرارداد که در جدول پیوست مشخص شده است را انجام ندهد متعهد است معادل یک و نیم برابر مبلغ تعیین شده برای انجام آن تعهد به کارفرما پرداخت نماید.

7-مسئولیت حفظ مصالح و لوازم ابزار آلات موجود در کارگاه و همچنین عملیات اجرا شده کار به عهده پیمانکار بوده و مکلف است تدابیر لازم جهت حفاظت کامل از کارگاه را در طول مدت اجرای قرارداد انجام دهد.

8- پیمانکار موظف است از کارگران ماهر و استادکاران حرفه ای استفاده نماید و مسئولیت کم و کیف اجرایی به عهده پیمانکار می باشد.

9- مسئولیت جبران خسارات ناشی از عدم توجه و سهل انگاری پیمانکار اعم از خسارت مالی و جانی که به کارفرما یا پرسنل پیمانکار وارد گردد به عهده پیمانکار بوده و ملاک تعیین خسارات تشخیص کارفرما خواهد بود و پیمانکار ملزم به جبران به تشخیص کار فرما می باشد .

10- در صورتی که به انجام موضوع قرارداد مالیات یا حقوق دولتی تعلق گیرد پرداخت کلیه هزینه ها و حقوق دولتی بر عهده پیمانکار می باشد.

11- پیمانکار مسئول رعایت کلیه اصول و ضوابط فنی کار بوده و در صورت خلاف این ضوابط به نحوی که به کیفیت فنی یا ظاهری کار لطمه وارد شود مسئولیت تخریب و بازسازی آن به عهده پیمانکار خواهد بود .

12- پیمانکار نسبت به اجرای کلیه دستورات و راهنماییهای کارفرما در طول مدت اجرای عملیات مسئول بوده و حق تغییر مشخصات برای کارفرما محفوظ خواهد بود و در صورتی که کارفرما انجام موردی که خارج از لیست پیوست می باشد را از پیمانکار درخواست نماید باید موضوع و مبلغ آیتم درخواستی همانند سایر موارد به پیوست قرارداد اضافه شده و به امضاء طرفین برسد که در اینصورت مدت انجام آیتم جدید نیز در همان لیست پیوست مشخص خواهد شد. در هر صورت کارفرما تعهدی به پرداخت امور مازادی که پیمانکار به تشخیص خود و بدون هماهنگی کارفرما انجام داده باشد نخواهد داشت.

13- در صورت بروز هر نوع تغییر در اندازه ها و مشخصات ابلاغی، پیمانکار مکلف است مراتب را بلافاصله به اطلاع کارفرما رسانده و پس از کسب تکلیف از کار فرما نسبت به رفع آن اقدام نماید.

ماده 7 ) تعهدات کارفرما :

1- کارفرما کلیه مشخصات و دستورات لازم جهت اجرای عملیات این قرارداد را به موقع در اختیار پیمانکار قرار خواهد داد .      

2- در صورت متوقف نمودن تمام و یا قسمتی از کار توسط پیمانکار کارفرما حق دارد باقی مانده عملیات را به هر طریقی که صلاح بداند توسط افراد دیگر اجرا نموده و هزینه آن را به حساب پیمانکار منظور نماید .

3- در صورتیکه در هر زمان کارفرما تشخیص دهد پیمانکار توانایی اجرای تمام یا قسمتی از عملیات مورد قرارداد را دارا نمی باشد آن قسمت از عملیات را خود رأساً به عهده گرفته و کلیه هزینه های مربوطه را به حساب پیمانکار منظور نماید .

4- در صورت بروز هر نوع عیب و نقص در هر زمان از طول اجرای قرارداد کلیه هزینه های رفع نقص اعم از مصالح و دستمزد به عهده پیمانکار بوده و در صورت پرداخت از طرف کارفرما از صورت حساب پیمانکار کسر خواهد شد .

5- کارفرما مجاز است از ادامه فعالیت فرد یا افرادی از پرسنل پیمانکار که اخلاق و رفتار و یا کار آنها مورد تأیید کار فرما نباشد جلوگیری بعمل آورد و در اینخصوص تشخیص کار فرما ملاک عمل خواهد بود .

ماده 8 )تعیین تکلیف توقف عملیات اجرایی:

چنانچه پیمانکار به هر دلیل در حین اجرای عملیات از انجام موضوع قرارداد تخلف نموده و یا بدون اعلام و هماهنگی قبلی، کار را حداکثر برای مدت 24 ساعت تعطیل نماید کارفرما می تواند باقی مانده عملیات را به هر طریقی که صلاح بداند اجرا نموده و کلیه هزینه های اجرا را به حساب پیمانکار منظور نموده و پس از اتمام عملیات انجام موضوع قرارداد از صورتحساب نهایی پیمانکار کسر نماید. در صورتی که مطالبات پیمانکار کفاف هزینه های انجام شده را نداشته باشد پیمانکار مکلف است حداکثر ظرف دو روز نسبت به تسویه حساب نهایی و پرداخت مطالبات کارفرما اقدام نماید در صورتی که پیمانکار ظرف مدت مذکور اقدام به تسویه حساب نهایی ننماید مکلف است به ازاء هر روز تاخیر مبلغ 000/000/5 ريال معادل پانصد هزار تومان به عنوان وجه التزام به کارفرما پرداخت نماید.

ماده 9 ) حل اختلاف :

مفاد اين قرارداد و شروط و تعهدات مندرج در آن براي طرفين قرارداد و يا قائم مقام قانوني و شرعي طرفين قابل قبول و لازم الاجرا بوده و هرگاه در تعبیر یا تفسیر یا اجرای هر یک از مواد این قرارداد اختلاف حادث گردد حل اختلاف بر عهده داوری که توسط کانون وکلای دادگستری مرکز تعیین می شود خواهد بود.

تبصره 1 ) داور متعهد است حداکثر ظرف یک ماه از تاریخ ارجاع موضوع اختلاف از سوی هر یک از طرفین به داوری ، نسبت به حل اختلاف طرفین اقدام و رای خود را از طریق مراجع قضایی ذیصلاح به طرفین ابلاغ نماید.رای داور برای طرفین قطعی و لازم الاجرا بوده و طرفین ضمن این قرارداد حق هر گونه اعتراض به رای داور را از خود سلب و ساقط نمودند .

تبصره 2) پرداخت حق الزحمه داور بدواً به عهده متقاضی بوده و در نهایت پس از صدور رای بر عهده محکوم علیه خواهد بود.

ماده 10 : تعداد نسخ قرارداد :

این قرارداد در 10 ماده و 4 تبصره و در دو نسخه متحد المتن که هر دو نسخه حکم واحد دارند تنظیم و پس از امضاء بین طرفین مبادله و از تاریخ امضء برای طرفین لازم الاجراء می باشد.

امضاء کارفرما                                                                           امضاء پیمانکار

پیوست قرارداد :

دیوار کشی

دیوار چینی بیش از 40 متر با بلوک سبک لیکا در محل های توافق شده و نصب سه عدد چهارچوب برای دو اتاق و سرویس بهداشتی به مبلغ ……………………… ريال

لوله کشی جمعاً به مبلغ ……………………… ريال شامل :

1-لوله کشی آب اشپز خانه و دستشویی و توالت

2-عوض کردن جای کاسه توالت

3-درست کردن شیرهای دستشویی در قسمت جلو و مرتب کردن دوش

4-درست کردن آب آشپزخانه اعم از فاضلاب و آب سرد و گرم

5-قیرگونی و عایق کاری دستشویی و اشپز خانه

6-لوله کشی شوفازها تا در پوش

7-لوله کشی گاز به اشپز خانه حال و اتاقها

8- لوله کشی های مربوط به 4 عدد اسپیلت

تبصره : جنس کلیه لوله ها از لوله سفید آذین خواهد بود

سیم کشی جمعاً به مبلغ ……………………… ريال شامل:

1-سیم کشی تو کار کامل ساختمان با جعبه مینیاتوری در پشت ورودی هال و سه اتاق آشپزخانه و توالت با کلید و پریز دلند و سیم مارک افشان با سیم یک و نیم و دو نیم کار شود

2-سیم کشی تلفن تمام اتاقها و نصب کلید پریز

3-تعبیه داکت اسپیلیت دیوارها برای هر کدام از اتاقها

گچکاری جمعاً به مبلغ ……………………… ريال شامل:

1-گچ کاری کامل تمام دیوارها و سقف بطور کامل

2-گچ بری هر دو اتاق حدود … متر

اجرای نورمخفی با استفاده از رابیتس و گچ بری حدود ……….. متر

کف سازی و کاشی کاری جمعاً به مبلغ ……………………… ريال شامل:

1-کل کف در کل متراژ بایستی صاف و سرامیک شود. (سرامیک سفید از جنس خوب)

2-دیوار اشپز خانه و دستشویی کامل سرامیک و عایق کاری شود

داکت اسپیلت جمعاً به مبلغ ……………………… ريال شامل :

برای هر سه اتاق و حال داکت اسپیلت برای نصب لوله اسپیلت و شیر تخلیه پیش بینی شود.

تهیه کلیه مصالح و و وسایلی که برای کار لازم است کلا از جنس خوب بر عهده پیمانکار می باشد.

سایر توضیحات :

امضاء کارفرما                                                                           امضاء پیمانکار


 

خدمات بازسازی منزل – بازسازی ساختمان در تهران 

هلدینگ ساختمانی سپنتا در تهران پایتخت ایران خدمات بازسازی را برای تمام پروژه های عمرانی از منزل مسکونی گرفته تا آپارتمان ها و ساختمان های تجاری بزرگ و منازل قدیمی انجام میدهد، چنانچه به دنبال شرکتی ساختمانی جهت بازسازی منزل خود با قیمت مناسب در تهران میگردید، میتوانید همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

پیمانکار بازسازی ساختمان در تهران

هلدینگ ساختمانی سپنتا متشکل از 5 شرکت مشاور طراحی نظارت ارشد و 7 شرکت مجری ذیصلاح ساختمانی پایه 1 و یک شرکت ژئوتکنیک در تهران است که خدمات مدیریت پیمان پروژه های عمرانی را در تهران با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام میدهد و به عنوان یک پیمکان کار  از سال 89 تاکنون مشغول به فعالیت میباشد، جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات با ما در ارتباط باشید.

استعلام قیمت بازسازی ساختمان

بازسازی خانه های قدیمی از جمله خدماتی است که در هلدینگ ساختمانی سپنتا با کیفیت بالا و قیمت مناسب انجام میشود، از این رو جهت آگاهی از قیمت دقیق و هزینه بازسازی میتوانید از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با مشاورین ما تماس گرفته و برای بازسازی هر بخش از ساختمان خود استعلام قیمت کنید.

02166004175

3.3/5 - (3 امتیاز)