طراحی کافی شاپ

طراحی کافی شاپ

منظور از طراحی کافی شاپ، طراحی داخلی آن میباشد، هنر معماری و طراحی در تمام مکان ها از جمله کافی شاپ ها اثرات خود را نشان میدهد و خوب است بدانید که یکی از دلایل محبوبیت کافی شاپ ها در جوامع امروزی طراحی منحصر به فرد آنهاست، از این رو ما در هلدینگ ساختمانی سپنتا ضمن انجام خدمات طراحی کافی شاپ، شما را با اصول اولیه کار آشنا میکنیم و از اهمیت طراحی داخلی در کنار طراحی نمای ساختمان کافی شاپ ها سخن خواهیم گفت.

اهمیت طراحی کافی شاپ

امروزه کافی شاپ ها به بخشی جدایی ناپذیر در جامعه مدرن تبدیل شده اند و پیدا کردن راه های جدید و خلاق در طراحی کافی شاپ ها، معماران و طراحان را به چالش کشیده است، برای اینکه یک کافی شاپ خاص و بی نظیر جلوه کند، لزوما نباید در یک مقیاس بزرگ ساخته شود؛ کافی شاپ های کوچک نیز، با طراحی فوق العاده و بکارگیری زیبایی شناسی خلاقانه، میتوانند به یک تجربه ی منحصر به فرد برای مشتریان منجر شوند. 

در ویدئو زیر نمونه طراحی کافی شاپ در فضا های کوچک آورده شده می توانید مشاهده بفرمایید.

 

 5 کلید اصلی در طراحی کافی شاپ

بسیاری از صاحبان کافی شاپ ها فکر می کنند که وقتی مهارت های قهوه سازی را فرا گرفته اند، تمام راه را جهت موفقیت و شناخته شدن کافی شاپ خود را آمده اند و حال باید آماده پذیرایی از خیل عظیم مخاطب خود باشند، اما نکته ای که وجود دارد این است که طراحی کافی شاپ به اندازه کیفیت و نحوه تهیه قهوه و سایر محصولات آن اهمیت دارد.

 5 کلید اصلی در طراحی کافی شاپ

همه چیز در کافی شاپ به تجربه برمیگردد، مشتریان برای کسب یک تجربه عالی به کافی شاپ شما می آیند، بنابراین طراحی و طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ به جذب مشتری های جدید و تشویق آنها به مراجعه مجدد کمک شایانی میکند؛ پنج مورد زیر برای طراحی موفق کافی شاپ ها بسیار مهم هستند:

تعیین فرهنگی که مشتریان هدف را جذب میکند.

در ابتدا باید در مورد ویژگی ها و موضوعاتی که مشتریان هدف شما را جذب میکنند، تحقیقات گسترده ای انجام دهید، بطور مثال مشتریان محلی شما به دنبال چه نوع فضایی هستند و سپس براساس اولویت بزرگترین گروه مشتری خود تصمیم بگیرید: 

 • مدرن(Modern)
 • سبک قدیمی که دوباره باب شده است(Retro)
 • آرامش بخش(Relaxing)
 • فانتزی(Fancy)
 • کودک پسند(Child-friendly)

ویترین (Storefront)

 طراحی و انتخاب ویترین مناسب برای کافی شاپ، در درجه اول باید براساس مفهوم کافی شاپ شما باشد و فرهنگ غالب بر این مکان را منتقل کند، از جمله نکات مربوط به این مورد عبارتند از:

 • آیا صندلی در فضای باز دارید؟
 • آیا شهرداری به شما اجازه می دهد چترها و موانعی را برای صندلی های خارج از کافی شاپ قرار دهید؟
 • سایر الزامات نظارتی تعیین شده در منطقه شما چیست؟

علامت تجاری یا برندینگ

علامت تجاری و برند انتخابی نیز باید القاکننده مفهوم و فرهنگ کافی شاپ شما باشد، سعی کنید همه چیز از مواد، رنگ ها و حتی فونت با هم مطابقت داشته باشند. همچنین، اطمینان حاصل کنید که خواندن و شناسایی آن آسان است، این نکته را در طراحی و انتخاب اسم مناسب برای کافی شاپ به خاطر داشته باشید که همیشه انتخاب یک اسم جذاب که مشتریان شما به راحتی بتوانند به خاطر بیاورند، به نفع شماست.

طراحی داخلی

دوباره به بحث تجربه مشتری برمی گردیم، فضای داخلی کافی شاپ شما مهمترین عنصر طراحی است؛ فراموش نکنید، ایده کلی شما باید همیشه در سراسر فضا جاری باشد. از آثار هنری گرفته تا رنگ آمیزی، دکوراسیون دیوار، فضای غذا خوری ، محل نشیمن و پیشخوان کافی شاپ همگی باید طراحی داخلی منحصر به فردی داشته باشند، از همه مهمتر، نورپردازی کافی شاپ است که باید با تمی که شما سعی در ایجاد آن دارید، متناسب باشد.

چیدمان (Layout)

یکی دیگر از اشتباهات رایج در طراحی کافی شاپ این است که بیش از حد به دکوراسیون داخلی بپردازیم، باید فضا و چیدمان با هم تطابق داشته باشند، پس حتما به یاد داشته باشید که طراحی کاربردی این امکان را  فراهم میکند تا کارکنان شما بتوانند به راحتی حرکت و سرویس دهی کنند.

معرفی انواع مختلف طراحی کافی شاپ 

سبک های مختلفی برای طراحی فضای داخلی و دکوراسیون داخلی کافی شاپ ها وجود دارد که توسط طراحان مختلف در سطح دنیا و ایران طراحی شده اند، با توجه به سلیقه شخصی و شناخت مخاطب خود میتوانید به مهندس طراح و معمار پروژه خود سفارش طراحی مورد نظرتان را بدهید، در اینجا با توجه به اینکه هدف ما، طراحی یک کافی شاپ کوچک است یا طراحی یک کافی شاپ در فضای باز، انواع مختلف طراحی ها را بررسی می کنیم.

معرفی انواع مختلف طراحی کافی شاپ 

 •  کافی شاپ برای دانش آموزان (Student cafe): این نوع از کافی شاپ ها که ترند با طراحی نمای ساختمان جدید هستند، جایی برای انجام تکالیف دانش آموزان است که اغلب توسط خود این گروه اداره میشود و تمرینی برای مهارت های شغلی نیز محسوب میشود؛ از آنجا که بیشتر آنها یک استارتاپ محسوب میشوند، طراحی داخلی شان به روش های مقرون به صرفه تری انجام می شود.
 • کافی شاپ کار محور(Co-working cafe): این مدل، متداول ترین طراحی کافه در دنیای معاصر است، جاذبه اصلی آن داشتن wi-fi و میزهایی با دسترسی به پریز برق است؛ این نوع کافه برای متخصصان، نویسندگان و یا دانشجویانی مناسب است که می خواهند تغییراتی در محیط کاری خود تجربه کنند.
 •  کافی شاپ های فضای باز (Sidewalk cafe): این نوع کافی شاپ ها، معمولاً فضای سرپوشیده داشته و در اختیار کارمندان میباشند.
 • بیرون بر (Grab-and-Go cafe): این  مدل از کافی شاپ ها برای افرادی که پرمشغله هستند و وقت برای نشستن ندارند، بسیار مناسب است، برخی از آنها چند صندلی دارند، اما چندان جذاب نیستند. با این حال می توانید تا سفارش شما آماده می شود، منتظر بمانید.

نکته: هرکدام ازین سبک های طراحی کافی شاپ ما را به سمت انتخابی مناسب در طراحی داخلی، طراحی نما و متریال مورد استفاده و مناسب سوق میدهند.   

طراحی کافی شاپ با هلدینگ ساختمانی سپنتا 

هلدینگ ساختمانی سپنتا یکی از بهترین شرکت های عمرانی و معماری در تهران بوده که خدمات طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ های زیادی را تا کنون انجام داده است، چنانچه برای دیزاین و راه اندازی کافی شاپ به دنبال یک شرکت خوب در زمینه طراحی کافی شاپ در تهران میگردید، میتوانید همین حالا از طریق شماره های درج شده در سایت با طراحان ما ارتباط برقرار کرده و در خواست خود را مطرح کنید.

02166004175

Table of Contents

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.