برگه سبز معماری

نویسنده : مهندسین مشاور سپنتا موضوع : معماری 2 دیدگاه

گروه مهندسین مشاوره سپنتا، در این مقاله قصد دارد به شما اطلاعات جامعی درباره : برگه سبز معماری، برگه سبز محاسب، برگه سبز تاسیسات، برگه سبز مکانیک و برگه سبز برق که دانستن آن برای مهندسی لازم و ضروری است ارائه دهد.

همه چیز درباره برگه معماری

برای استارت یک پروژه معماری مانند ساخت یک آپارتمان از ابتدا نیاز به دستور نقشه و جواز ساخت وجود دارد ، برای اخذ این دو نیز بایستی به دفاتر خدمات شهرداری مراجعه کنید. برگه معماری از دوبخش : برگه سبز معماری و برگه تعهد معماری تشکیل میشود.

برگه سبز معماری 

برگه معماری شامل برگه های تعهد معماری و محاسبات  می باشد. برای صادر شدن جواز و یا پروانه ساختمان، برگه سبز معماری و یا برگه تعهد معماری از جمله مدارک مورد نیاز  می باشد که شرکت واجد شرایط باید آن را ارائه نماید. برگه سبز معماری برای در ابتدای کار تشکیل پرونده  به شکل مهر شده برای استعلام از سیستم شهرداری به دفتر خدمات تحویل داده می شود.

قیمت برگه معماری

قیمت برگه طراحی و تعرفه برگه معماری در تهران و سایر شهرها بر اساس متراژ و دیگر عوامل تعیین می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

همه چیز درباره برگ سبز تاسیسات

بعد از تصویب نقشه ها و صادر شدن جواز ساختمان ، سپس مهندس سازه به همراه مهندس طراح تاسیسات (برق و مکانیک) طبق پلان های معماری ، طراحی سازه و طراحی تاسیسات ساختمان را شروع میکنند.

برگه سبز و تعهد سازه 

مهندس سازه پس از طراحی سازه برگ سبز محاسبات را جهت تضمین تطابق کار با مقررات ملی در هر بار ارسال به دفاتر خدمات ضمیمه می کند. برگ سبز محاسبات تایید رعایت اصول قانونی قوانین ملی ساختمان خواهد بود. برگ سبز تاسیسات شامل هر دو رشته یعنی برگ سبز تاسیسات برق کبرگ سبز تاسیسات مکانیکی می باشد.

برگه سبز تاسیساتی برقی

پس از تهیه نقشه های تاسیسات الکتریکی یا برق ساختمان، و البته معمولا پس از اتمام تمامی مراحل طراحی و تهیه نقشه، یکی از موادی که در تهیه برگه تعهد نیاز است، برگه های تعهد نقشه‌های تاسیسات برقی هستند.

برگه تعهد برق ساختمان نیز مانند سایر برگه ها، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده و برای تحویل به دفاتر پیشخوان دولت تقدیم می گردد. هرچند معمولا حساسیت کمتری در نقشه های تاسیسات نسبت به معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و استاندارد ها و تمامی نکات لازم در طراحی این نقشه ها از ملزومات و اصول کاری کار ما در شرکت طراحی و اجرای نقش شهر است، به همین جهت رعایت همین اصول، تائید این نقشه‌ها نیز معمولا برای اولین بار انجام می‌گردد. هرچند برای نقشه های ارسالی شما، تحت نظارت بخش فنی شرکت، برگ تعهد مربوطه صادر خواهد گردید.

برگ تعهد نقشه‌های تاسیساتی مکانیکی

پس از تهیه نقشه های تاسیسات مکانیکی، و مانند آنچه قبلا گفته شد، معمولا پس از اتمام تمامی مراحل طراحی و تهیه نقشه، دیگر موردی که در تهیه برگه تعهد نیاز است، برگه های تعهد نقشه‌های تاسیسات مکانیکی هستند.

برگه تعهد مکانیکی ساختمان نیز مانند سایر برگه ها، توسط مهندس دارای رتبه در نظام مهندسی کشور تائید و امضا شده و برای تحویل به دفاتر پیشخوان دولت تقدیم می گردد. هرچند معمولا حساسیت کمتری در نقشه های تاسیسات نسبت به معماری و سازه وجود دارد، اما رعایت اصول فنی و استاندارد ها و تمامی نکات لازم در طراحی این نقشه ها از ملزومات و اصول کاری کار ما در شرکت طراحی و اجرای نقش شهر است، به همین جهت رعایت همین اصول، تائید این نقشه‌ها نیز معمولا برای اولین بار انجام می‌گردد. هرچند برای نقشه های ارسالی شما، تحت نظارت بخش فنی شرکت، برگ تعهد مربوطه صادر خواهد گردید.

برگ سبز نظارت

با آغاز عملیات اجرای ساختمان یک یا چند ناظر(بسته به مشخصات بنا) از طرف سازمان نظام مهندسی برای پروژه معرفی خواهند شد. وظیفه ناظر، نظارت بر اجرای صحیح کار است و برگ سبز نظارت تضمینی بر انجام نظارت دقیق توسط ناظر میباشد. ناظر مطابق برگ تعهد نظارت مسئول نظارت دقیق بر ساختمان است و هرگونه مشکل احتمالی به عهده ایشان می باشد.

برگ سبز نظارت

برگه سبز استحکام بنا و برگه پایان کار

برگ سبز استحکام بنا و اعلام اتمام عملیات ساختمانی به دفتر خدمات مهندسی ارائه می گردد. ارائه برگه های سبز تعهد توسط شرکت های حقوقی و یا اشخاص حقیقی عضو سازمان نظام مهندسی در هر شهر صورت می گیرد.

 • اخذ پایانکار ساختمان های قدیم ساز و آپارتمان ها
 • تعویض مهندس ناظر
 • تغییر کاربری:هر نوع تغییر کاربری که با کاربری پایان کار قبلی مغایرت داشته باشد
 • بازسازی ساختمان
 • اضافه کردن به بنای قبلی و یا حتی کسر از بنای قبلی
 • اخذ مجوز برای دایر کردن مهد کودک،مدرسه، خانه سالمندان،دانشگاه ،آموزشگاه ،باشگاه و مکان ورزشی
 • تمدید و یا ابطال پروانه
 • ریزش یا تخریب بخشی از بنای قدیمی
 • فوت و یا انصراف ناظر قبلی ملک ساخته و یا رها شده

خدمات ارائه برگ سبز شرکت مهندسین مشاوره سپنتا

شرکت معماری سپنتا با داشتن توانایی ها و امتیازتی در زمینه معماری و ساخته سازه ، قادر به ارائه خدماتی جهت اخذ جواز ساختمان و صدور جواز ساختمانی میباشد:

 • اخذ برگ سبز معماری : نقشه های معماری فاز 1 و 2 معماری
 • اخذ برگ سبز تاسیسات : برق و مکانیک ، نقشه های فاز 1 و 2 تاسیسات برق و مکانیک
 • اخذ برگ سبز محاسبات : نقشه های فاز 1 و 2 محاسبات
 • اخذ برگ تایید استحکام بنا
 • اخذ برگ اتمام عملیات ساختمانی

ارائه برگ سبز تعهد معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و تاسیسات برق و برگه نظارت بر اجرای ساختمان در تهران

طراحی و اجرای نقش شهر، ضمن ارائه خدمات طراحی و تهیه نقشه‌های شهرداری در تمامی گرایشات معماری، سازه، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی، به ارائه برگ تعهد نظام مهندسی به مشتریان گرامی، در کلیه گرایشات فنی و مهندسی و کلیه زمینه های طراحی، محاسب، نظارت و اجرا اقدام می‌نماید. برای دریافت قیمت به روز، مشاوره و یا ثبت سفارش طراحی و تهیه برگه نظام مهندسی با مشاورین مهندس سپنتا در تماس باشید.

02166004175